Директор львовского госпредприятия «Лорта» подрабатывал сутенером

logo


 У вільний від роботи час директор львівського державного заводу «ЛОРТА» підробляв… сутенерством. Як розповіли журналісту видання «Високий Замок» слідчі, директор очолював злочинне угруповання, до якого входило дев’ять осіб. Працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України спільно з працівниками Управління БЗПТЛ Львівщини викрили та затримали організатора незаконної діяльності в одному з львівських нічних клубів.

У жовтні минулого року право­охоронці викрили у протиправній діяльності працівників двох нічних клубів у Львові та Харкові, у яких дівчата (переважно студентки віком від 18 до 23 років) надавали клієнтам платні сексуальні послуги.

Слідчі повідомили вісьмом особам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.303 (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

«Шістьом членам організованої злочинної групи, котрі займалися сутенерством та втягненням дівчат у заняття проституцією, суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ще одному — домашній арешт, двоє організаторів специфічного «бізнесу» переховувались від правоохоронців і були оголошені у розшук. Один з них – 46-річний львів’янин, був затриманий 23 травня. Суд обрав для нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою з можливістю внесення застави», — розповів начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України підполковник поліції Артем Крищенко. Суд визначив заставу у розмірі 128 тис. грн.

Як дізналися журналісти з офіційного сайту поліції Львівщини, кілька днів тому поліцейські оголосили у розшук 46-річного директора ДП “Львівський завод “ЛОРТА” Олега Погребняка. Разом із львів’янином розшукували також 48-річного харків’янина Дмитра Степанова. Обидвоє громадян, йшлося у повідомленні, підозрюються у сутенерстві.

За інформацією сайту “Дивись. Info”, Олег Погребняк – відома особа у бізнесових колах. У березні 2016 року він очолив підприємство «Укроборонпрому» ДП «Львівський завод «ЛОРТА». Це призначення викликало тоді чималий резонанс. Раніше він був керівником іншого підприємства «Укроборонпрому» з грифом «таємно» – науково-технічного комплексу «Імпульс», що випускає техніку, яка може передати інформацію з будь-якого каналу зв’язку – супутника, Інтернету, комутованого каналу. 2015 року діяльністю НТК «Імпульс» зацікавилися журналісти. По-перше, було дивним саме призначення, адже Олег Погребняк раніше не мав жодного стосунку до військових технологій, а заробив свої статки продажем контрактів на підключення та телефонні поповнення рахунків мобільного оператора. По-друге, на посаді НТК «Імпульс» Олег Погребняк відзначився відкриттям кримінального провадження. Йдеться про угоду з компанією «Глобалтрейд груп» на поставку восьми захищених планшетних комп’ютерів на суму 840 тисяч гривень – з грошей, які не було освоєно. Акт прийому приладів був підписаний, а ось самих приладів ніхто не побачив. Їх пошуком зайнялися СБУ і військова прокуратура…

Як така “темна” особа могла “затесатися” у стратегічне підприємство? Та ще й у час війни? Та виявилося, у чоловіка було ще одне захоплення. Разом зі спільниками з Харкова він налагодив у Львові роботу двох нічних стриптиз-клубів “Білий какаду”, де відвідувачам надавали послуги сексуального характеру…

Начальник управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ Нацполіції у Львівській області Сергій Молотов каже, сутенеру оголосили підозру. 23 травня його арештували і помістили у СІЗО. “Він — організатор злочинної групи, до якої входило дев’ять осіб. У нічних клубах вони організували бордель. Ми провели оперативні заходи, обшуки… Інтимні послуги дівчат коштували від 1600 до 2 тисяч грн. за годину. На місці у клубі виявили презервативи… Для секс-утіх були обладнані спеціальні місця”, — зазначив поліцейський. “ВЗ” вже писав про “Білий какаду”. Кілька місяців тому правоохоронці ці клуби “накрили”, та через деякий час мешканці Личаківського району повідомили, що будинок розпусти продовжив свою роботу… Там працювали в основному дівчата з Харкова…

“У Львові повії заробляють від тисячі гривень, — продовжує тему Сергій Молотов.   — Адміністративна відповідальність за таке правопорушення — максимум 180 грн., або попередження. Ця проблема існує у всіх великих містах. Дівчата постійно мігрують: Львів, Одеса, Харків, Дніпро… Цього року за чотири місяці ми склали адміністративних протоколів більше, ніж за весь минулий рік. Понад 50 протоколів… Це пов’язано з економічною ситуацією: коли у людей немає роботи, заробляють у такий спосіб”…

За словами слідчих, у Львові повії працюють на вулиці, виставляють оголошення через Інтернет. “Є готелі, ті самі нічні клуби, де повії можуть зняти клієнта за 1000−2000 грн. Таксисти, банщики за “відкати” співпрацюють з сутенерами… ”.

Нашли орфографическую ошибку? Выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter