Директор «Зеленого міста» оприлюднив концепцію переробного комплексу у Львові

logo


13:14 6 жовтня 2017 р.

Вадим Ноздря запевнив: «Ми затвердили загальні технічні рішення і розробляємо технічне завдання, яке буде основою тендерної документації для проведення тендеру по будівництву заводу в кінці цього року».

У прес-службі міськради повідомили сьогодні, 6 жовтня: «У Львові триває другий день екологічного форуму «Вода та Енергія», під час якого українські та міжнародні експерти обговорюють реформи в екологічному законодавстві та технологічні інновації у сфері охорони навколишнього середовища. Зокрема, сьогоднішній день присвячений секціям на тему твердих побутових відходів, під час чого запрезентували проект рекультивації Грибовицького полігону та розповіли про концепцію переробного комплексу у Львові».

Зокрема, директор львівського комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря зазначив: ««Перед тим як остаточно визначитись з технологією, яку ми будемо застосовувати до нашого переробного комплексу у Львові, ми побачили досвід країн, які мають схожу морфологію сміття, недостатньо розвинену систему роздільного збору. Ми вирішили, що класичний завод механіко-біологічної переробки, буде складатися з механічної частини – автоматизоване, і ручне сортування. Буде відбуватися розділення органічного і неорганічного сміття на фракції.

Вадим Ноздря також розповів: «Подальша переробка органічної фракції стає можливою в тонах біологічної стабілізації. Ми плануємо застосовувати аеробний процес: без виробництва біогазу. Головне, що органічна фракція буде біологічно стабілізована, вона не буде вступати в реакцію з киснем і не буде складати проблематику при потраплянні на полігон. Таким чином буде значно менше утворюватися фільтрату і біогазу».

Директор «Зеленого міста» також повідомив: «Станом на сьогодні ми затвердили загальні технічні рішення і розробляємо технічне завдання, яке буде основою тендерної документації для проведення тендеру по будівництву заводу в кінці цього року. Ми виходимо з тих обмежень, які ми маємо з точки зору бюджету для такого комплексу: міський бюджет (не більше я 10%), позика від ЄБРР, що нам дасть можливість побудувати першу головну частину сміттєпереробного комплексу, а у подальшому він може бути добудований. Але ця головна частина – це ядро проекту, адже вона дасть нам можливість переробляти 100% твердих побутових відходів міста Львова».

Вадим Ноздря також зазначив: «Ми плануємо контролювати бюджет у тих рамках, які вже відомі, йдеться про 25 мільйонів євро від ЄБРР для будівництва заводу, 10 мільйонів євро грантових коштів і приблизно три-п’ять мільйонів євро з міського бюджету. Після того, як ми проведемо тендер, а він складатиметься з двох частин, у березні 2018 року ми матимемо розуміння, коли і як проводити роботи».

Про це поінформували в прес-службі Львівської міськради.