Для реалізації проекту «Зелений район» у Рясному до Львова прибули німецькі експерти

logo


Німецькі експерти з міста Фрайбург впродовж двох днів мають робочі зустрічі у Рясному, де планують реалізувати проект «Зелений район». Під час зустрічі у Львові обговорили перші кроки до реалізації проекту. Про це повідомили в прес-службі ЛМР.

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, це перший візит колег із Фрайбурга в 2018 році.

«Минулого року було започатковано співпрацю з німецьким містом Фрайбург, зокрема по проекту «Зелений район». У межах цього проекту плануємо реалізувати ряд проектів по енергоефективності, покращенню освітлення тощо. Оскільки Фрайбург – найбільш озеленене та енергоефективне місто Німеччини, то ми використовуємо досвід нашого міста-партнера», – зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

У межах цього проекту планується впровадження енергоефективних технологій у районі Рясне.

«Зараз триває обговорення спільного проекту «Район зелених технологій» з німецькими експертами з міста Фрайбург. Зокрема: впровадження поквартирного обліку тепла в ОСББ, облаштування LED-освітлення громадських просторів, реалізація проекту по енергоефективності школи. Експерти з Фрайбурга обстежили об’єкти для прийняття рішень щодо переліку завдань до виконання», – пояснив керівник ресурсного центру ОСББ Сергій Солтис.

До проекту залучені мешканці району, громадські активісти та місцева влада. Концепцію, яку розроблять та реалізують на прикладі однієї вулиці, мають намір застосувати в майбутньому й у інших районах міста.

Ідея проекту «Зелений район» виникла у жовтні 2016 року, коли представники Львівської міської ради зустрілися з керівництвом міжнародного департаменту міської ради Фрайбурга, який є одним із найбільш енергоефективних та озеленених міст Німеччини. У рамках реалізації проекту Львів застосовує концепцію досвіду міста-партнера.

Нагадаємо, у травні 2017 року міський голова Львова Андрій Садовий та мер міста Фрайбурга Дітер Саломон підписали угоду про співпрацю між міськими управліннями щодо енергетичної оптимізації трьох мікрорайонів міста. Угода про співпрацю між містами Львів і Фрайбург діятиме з вересня 2017 року по серпень 2020 року. Загальні витрати на заходи становлять близько 498 тис. євро. Згідно з угодою, близько 448 тис. євро покриває організація Engagement Global.

До слова, Фрайбург – перше місто світу, з яким Львів уклав угоду про співпрацю. Договір про встановлення зв’язків між Львовом та Фрайбургом було підписано 24 серпня 1989 року.