Днями на Львівщині випав град розміром з перепелине яйце

logo
112396_dnjami_na_lvivwini_vipav_grad_rozmirom_z_.jpeg


19.07.2017 15:20

Днями на Львівщині випав град розміром з перепелине яйце

На голову людям падали крижані кулі діаметром майже три сантиметри.

Днями мешканці Бродів в обідню пору пережили короткий апокаліпсис — небо враз затягло чорними хмарами, і на них посипався… град, та такий, як перепелине яйце!

Звісно, улітку град на Львівщині — не рідкість, але щоб такого розміру… Що на це кажуть фахівці?

“Справді, за останні майже 50 років метеоспостережень на Львівщині двічі випадав дуже великий град, і в обох випадках максимальний розмір градин сягав 40 міліметрів, — розповідає Олена Смалюх, провідний синоптик Львівського гідрометцентру. — Для України це не рекорд. На Франківщині, наприклад, фіксували град до 50-ти, а на Хмельниччині — до 100 міліметрів.

Це дуже небезпечне явище, виникає воно локально, і ми не можемо чітко спрогнозувати, де саме випаде град цього разу. Град утворюється у великих купчасто-дощових хмарах, тоді, коли є сильні висхідні потоки повітря. На Бродівщині верхня межа хмарності сягала того дня 15 кілометрів. Дійшовши до зони мінусових температур, які є на вершині, волога повітряна маса замерзає і з великою швидкістю летить униз. Власне тоді найвища ймовірність випадіня граду великого розміру. Науковці дослідили, що в середньому з великої чорної дощової хмари великий град  випадає в одному випадку з десяти.

Град діаметром понад 20 — 25 міліметрів — страшне лихо. Він здатний знищити не лише посіви і плоди на деревах. Такий град може сильно пошкодити авто, зробити решето з даху і навіть вбити свійських тварин. Відомі випадки, коли град частково винищував отари овець на пасовищах”.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

А поділитися?