До Львова із закликом усиновлювати дітей прибув навколосвітній веломарафон

logo
do_lvova_iz_zaklikom_usinovljuvati_ditej_pribuv_navkolosvitnij_velomarafon.jpg


понеділок, 11 липня, 2016, 16:38
Львів

До Львова із закликом усиновлювати дітей прибув навколосвітній веломарафон

Львів став одним із пунктів всесвітнього веломарафону, учасниками якого є сироти, яким пощастило потрапити у прийомні сім’ї. Крутячи педалі, вони закликають людей по всьому світові всиновлювати дітей.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович, по обіді п’ятдесят учасників веломарафону «За Україну та світ без сиріт» прибули на площу Ринок у Львові. Їхню колону очолив батько 32 прийомних дітей з Маріуполя Геннадій Мохненко. Команда уже подолала майже 16 тисяч кілометрів, а попереду ще 10 країн Європи.

«Ми віримо, що кожна дитина повинна мати батька і маму. Ми впевнені, що дитячі будинки та інтернати мають залишитись в минулому. Україна повинна стати країною без дитбудинків. На одного сироту в Україні 1,5-2 тисячі повноцінних сімей. Хто скаже, що ми не можемо знайти одну хорошу сім’ю для кожної дитини? Ми впевнені, що ніякий інтернат, навіть з найкращим харчування і педагогічним колективом, не може замінити дитині батька і матір. Всі діти повинні прокидатися вранці і обіймати не казенні подушки, а своїх батьків», – зазначив Геннадій Мохненко.

Власним прикладом чоловік прагне показати, що діти, які були безпритульними фактично із народження, стають достойними та успішними людьми, якщо отримують належне виховання та батьківську любов. Його найстаршому синові сьогодні 28 років, він закінчив консерваторію і став музикантом, хоч до 12 років жив у підвалі.

«Мій випадок ненормальний. Нікому на потрібно усиновлювати 10 чи 15 дітей. Просто я всиновлював дітей, яких ніхто не брав, це безпритульні хлопці, які бачила підвали, наркотики, пограбування. Ми забирали їх у безвихідній ситуації. Я ховав багатьох підлітків, яких ми не встигали відкачати, витягнувши з підвалу у Маріуполі, і кожного разу я ставив питання: де ми були раніше», – розповів багатодітний батько.

Із закликами рятувати з вулиць безпритульних дітей учасники марафону проїдуть ще п’ять тисяч кілометрів та перетнуть 10 країн. Так, зі Львова колона рушить до Польщі, а звідти помандрує до Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії та Німеччини.

«Ми пройдемо пів-Європи за один захід, наступного року закінчимо ще 10 країн Європи, тоді залишиться пересікти лише американський континент. Ця акція за багатьма параметрами не має аналогів, вона входить в книгу рекордів Гіннеса – ніколи досі діти, які виросли в підвалах, не планували об’їхати навколо земної кулі на велосипеді», – зазначив чоловік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...