До Львова приїдуть читати курс лекцій професори зі США

logo


У Школі управління УКУ з 21 до 26 серпня відбудеться програма «Викладання та розробка навчальних кейсів для вивчення публічної політики: тренінг для тренерів». Викладачі – д-р Френсіс Фукуяма, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, та Кент Уївер – професор з державної політики та управління в Джорджтаунському університеті.

За словами організаторів, курс розроблений для працівників університетів та навчальних центрів, діяльність яких сфокусована на вивченні державної політики, інформує сайт УКУ.

П’ятиденна програма зорієнтована на те, щоб допомогти учасникам отримати знання, вміння і навички для розробки навчальних матеріалів, кейсів, а також навчити ефективно включати такі матеріали в свої заняття.

Перші кілька днів програми увага буде приділена особливостям викладання кейсів. Учасники обговорять особливості використання навчальних кейсів: як планувати час для роботи з кейсами, як працювати з фліпчартом і дошкою, як ставити запитання і як підсумовувати обговорення навчального кейсу. Розглядатимуть також питання, як обрати тему і цілі навчального кейсу, які матеріали варто включати в текст кейсу і які відносити до додатків.

Наступні заняття семінару включатимуть вправи з моделювання взаємодії декількох гравців, у яких студенти грають ролі учасників ситуації, описаної в кейсі. Після закінчення програми учасники матимуть можливість представити попередні варіанти розроблених ними навчальних кейсів і отримати зворотній зв’язок від всієї групи учасників.

Підсумком програми буде дискусія «Особливості використання ситуаційних вправ в українській аудиторії», яку проведе Павло Шеремета, директор Школи управління УКУ.

Співорганізаторами семінару є Центр демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету і Школа управління Українського католицького університету.

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE), завдяки підтримці Національного фонду підтримки демократії (NED), буде покривати всі витрати, пов’язані з участю у семінарі, 20-ти українським учасникам, а вартість участі для іноземних учасників становить 25000 UAH (1000 USD).

Френсіс Фукуяма займає посаду старшого наукового співробітника, засновану на честь Олівера Номелліні, Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі, є директором Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, а також почесним професором Департаменту політичних наук. В минулому працював у Школі перспективних міжнародних досліджень Пола Нітце при Університеті Джонса Хопкінса.

Д-р Ф. Фукуяма написав багато праць, що стосуються питань демократизації і міжнародної політичної економії. Його книга «Кінець історії і остання людина», опублікована в 1992 році, уже видана понад 20 мовами. Його остання книга – «Політичний порядок та політичний занепад: від промислової революції до глобалізації демократії».

Д-р Ф. Фукуяма є головою редакційної ради газети «Американський інтерес» («The American Interest»), яку він допоміг заснувати в 2005 році. Протягом 2001-2004 років був членом Президентської ради з біоетики. Він є членом Ради керуючих

Вищої школи RAND ім. Ф. Парді, Американської асоціації політичних наук, Ради з міжнародних відносин і Альянсу Волкера. Д-р Ф. Фукуяма отримав ступінь бакалавра мистецтв в Корнельському університеті, і здобув ступінь доктора філософії з політичних наук (Ph.D.) у Гарварді. Він був членом Департаменту політичних наук в корпорації RAND, і двічі працював у якості члена Апарату планування політики Державного департаменту США.

Р. Кент Уївер – професор з державної політики та управління в Джорджтаунському університеті, а також старший науковий співробітник Програми досліджень в сфері управління в Інституті Брукінгс. До кола інтересів Р. К. Уївера входить порівняльний аналіз політичних інститутів, порівняльна соціальна політика, а також особливості здійснення політики. Він також цікавиться дослідженням детермінант індивідуальної та ділової поведінки, а також дотриманням задекларованої державної політики в різних секторах. Р. К. Уївер є автором декількох книг, в тому числі «Кінець добробуту, яким ми його знаємо», «Автоматичний уряд: політика індексації»  і «Політика промислових змін». Він також був редактором низки книг, серед яких – «Чи інститути мають значення?» та «Керівництво з управління».

Кент Уївер також цікавиться вдосконаленням якості написання навчальних кейсів, а також методами навчання студентів з державної політики і державних чиновників. Він викладав семінари, присвячені орієнтованим на студента методам навчання, в Європі, Азії та Північній Америці. К. Уївер отримав ступінь доктора філософії з політології (Ph.D.) у Гарвардському університеті.