До Львова привезли твори шістдесятниці Алли Горської

logo


У Національний музей ім. Андрея Шептицького привезли виставку творів Алли Горської – художниці, дисидентки, тієї, що вела за собою. Виставка триватиме до 21 січня.

Аллу Горську називають душею українського шістдесятництва. Вона була художницею та активною громадською діячкою. Разом із Василем Симоненком і Лесем Танюком відкрила місця поховання розстріляних у Биківні. Публічно підтримувала ув’язнену інтелігенцію. За це її звинуватили у створенні терористичної організації.

«Вона не тільки не могла мовчати, а ще й мала дар вести за собою людей і це теж важливо. Вона була висока, гарна, білява, емоційно говорила. Це я знаю з родинних розмов, звичайно, за нею йшли люди», – розповідає онучка Алли Горської Олена Зарецька.

Олена Зарецька знає про бабусю з таємних родинних переказів. Бо після того, як Аллу Горську вбили у 1970 році, її творчість і взагалі ім’я суворо заборонили.

У Національний музей ім. А. Шептицького київська галереї «Дукат» привезла виставку із 30 роботами Алли Горської. Серед них є портрети Шевченка, Симоненка, ескізи вітражів, мозаїки, графіка.

В окупованому Донбасі донині збереглися її мозаїки на будинках. На диво, її спадщину майже не знищили.

«Спадщина досить велика і тут значна кількість представлена від сім’ї, яка зберігає і популяризує її ім’я. Син Олесь Зарецький займається давно творчістю мами. Значна частина цієї експозиції з приватних збірок – з галереї «Дукат» і декілька приватних колекціонерів надали свої роботи якраз для київської виставки і для львівської», – розповів працівник галереї «Дукат» Михайло Кулівник.

Виставка дисидентки Алли Горської у Львові триватиме до 21 січня.