Друге дихання закинутого заводу на Підзамче – хаб Zavod Republic

logo


Двадцять п’ять років тишу в корпусах заводу радіоелектронної медичної апаратури розрізали удари молотків і дзвінкі голоси. Після занепаду у 90-х будівлю знову оживили рік тому: сюди заселилися митці та підприємці Львова. З виробничого простору, який роками пустував, завод перетворився на фабрику креативних розробок.

У радянські 60-ті Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури був найбільшим виробником медичного обладнання в Україні. З роками попит згасав, згодом виробництво частково згорнули, деякі корпуси закрили. Минали роки, пусті приміщення наповнювали мотлохом. Журнали змін припадали пилом, сирі стіни чорніли, паркет тьмянів. В коридорах гори забутих вольтметрів, червоних відкидних стільців як в кінотеатрі, телевізорів-коробок Електрон. Час зупинився за склом нерухомого механічного годинника.

Сьогодні будівля прокинулася від радянського сну: мотлох винесли, стіни пофарбували, вікна відмили, з адміністрацією домовилися про оренду двох корпусів – адміністративного та виробничого. Щоправда, в адміністративному заборонили встановлювати опалення, однак молодь це не лякає.

Цих молодих людей привели сюди різні цілі: багатьох привабила ціна, хтось знайшов тут незалежність, комусь сподобалось оточення однодумців.

Зараз тут адаптували свої майстерні пекарі, швеї, столяри, ковалі, друкарі, художники, дизайнери, фотографи, архітектори та інші. Тут навіть працює театральна трупа та картинна галерея, також проводять вечірки.

Хто тут?
Бренд одягу Heyday

 

Лабораторія ресайклінгу Zelenew

 

Галерея Zefirina

Дизайн-бюро Hochu Rayu

Друкарня MiniZavod

В планах у активістів – заселити і подвір’я РЕМА. Колишній колектор для охолодження, від якого залишилася бетонна яма, згодом перетворять у відкритий басейн з лаунж зоною. На подвір’я планують запросити ресторацію чи кав’ярню, аби наблизити пересічних людей до заводу та нарешті повністю оживити промзону.