Дві сотні ретро-автомобілів привезли до Львова

logo


3 червня, 2017 – 13:15

Фото автора статті

Учора, 2 червня, у Львові стартував фестиваль ретро-автомобілів “Leopolis Grand Prix”. Цей захід відбувається у місті вже втретє, а його організаторами є авто-фан-клуб “ЗАЗ-Козак”. Традиційним місцем дислокації раритетних автівок став Парк культури ім. Б. Хмельницького.

Щоправда, цього року організаторам довелося внести певні корективи у вже складену програму фестивалю. Це пов’язено із поминальними заходами, які проходять в місті з приводу смерті Блаженнійшого Любомира Гузара. Тому заплановані на суботу перегони ретро-автівок на “Львівському трикутнику” перенесли на неділю. Також не буде звичного музичного супроводу дійства.

Загалом на фестиваль прибуло близько двох сотень ретро автівок. Усі вони є із дев’яти країн – Європи та Америки. Усіх їх розташували на території парку, тож купивши вхідний квиток, можна не тільки оглянути рідкісні та старі автівки, а ще й сфотогрфуватися із ними.

Окрім звичних автомобілів на фестивалі є також стара чи реконструйована військова техніка, мотоцикли, велосипеди. Деякі автомобілі розташовані тематично разом. Зокрема горбаті “Запорожці”, рідкісні та оригінальні автомобілі радянського автопрому, американські “Rolls-Royce”, спортивні автомобілі, мілітарна автотехніка.

Довідка “Дня”

Leopolis Grand Prix або Великі Призи Львова – кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран Прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран Прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 – на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше – 8 вересня 1930 р. 

Через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) перегони отримали назву “Львівський трикутник”. Їх організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран Прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929 року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками як глядачів, так і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі. У Гран Прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи.

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус Гран Прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран Прі Львова, а не країни, що саме по собі є унікальним явищем, наданий місту А.І.A.C.R. (Міжнародна асоціація автомобільних клубів – попередник FIA). Великі Призи Львова відтоді стали одними з найкращих гоночних трас тогочасної Європи.

Зважаючи на кризову ситуацію в економіці та світовій політиці, перегони 1934 року було скасовано. Усі спроби відновити їх у наступних роках не дали результату.

Павло Паламарчук, Львів