Дворик для всіх: у Львові мешканці кардинально перепланують двори у спальних районах

logo


Львівська міська рада спільно з мешканцями впродовж року кардинально перепланують шість двориків у спальних районах міста. Такий проект – ідея департаменту розвитку ЛМР. Мета воркшопу не тільки осучаснити двори у спальних районах Львова, а й залучити до цього процесу мешканців, аби змусити їх почуватись відповідальними за зміни у власних дворах.

Крім того, після планових ремонтів у дворах з’являються нові лавочки чи пісочниці. Однак проблеми із недастатньою кількістю паркомісць або ігрових зон не вирішуються. Тому у департаменті розвитку вирішили змінили підхід до облаштування дворів.

Очільниця управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури ЛМР Олександра Сладкова розповіла ZAXID.NET, що реалізація цього проекту не вимагатиме від мерії додаткових витрат. Усі ремонтні роботи передбачені у цьогорічному бюджеті. Архітектори та урбаністи, що працюють над переплануванням дворів – волонтери. Під час воркшопу всі вони гостювали у мешканців, аби краще зрозуміти інфраструктуру дворів. 

Загалом для перепланування внутрішніх дворів мешканці подали 74 заявки. Найбільше заявок надійшло від мешканців Сихівського району, звідти прийшло 24 заявки. У департаменті розвитку обрали шість дворів, мешканці яких найбільше показували готовність долучатись до переоблаштування двору. У тому числі й співфінансувати проект.

Галицький район, вул. Турецька, 4

Це дворик поблизу Парку культури. Тут всього чотирнадцять мешканців. Тому, за словами Сладкової, обговорення перепланування двору відбувалось доволі швидко і ефективно.

Сучасний вигляд двору на вул. Турецький, 4

«Мешканці погодились зробити паркан прозорим, щоб сусіди їм заздрили. У цьому будинку раніше була пекарня. У нас виникла ідея залишити спогад про пекарню у дворі – графіті на стіні», – розповіла Олександра Сладкова.

Проект перепланування двору: на стіні з’явиться графіті

 Зі сторони вулиці планують облаштувати лавочки для сидіння

Залізничний район, вул. Виговського, 15

Цей двір набагато більший, аніж попередній. Тут живе півтори тисячі людей. Чиновниця наголошує, що їм домовитись, про те, як мав би виглядати двір було значно складніше.

Сучасний вигляд двору на вул. Виговського,15

Сучасний вигляд двору на вул. Виговського, 15

«Ми думали, що зробити із машинами, які постійно їздять по дворі, як їм хочеться. Ми вирішили розташувати парковки цього двору по різних краях. Якщо хтось запаркується неправильно, то він перекриє дорогу усім іншим мешканцям», – розповіла Сладкова.

Проект перепланування внутрішнього двору

Вона розповіла, що із кожною зустріччю мешканці хотіли все більше і більше паркомісць. Сладкова пояснила, якщо мешканці не зможуть домовитись, то від реконструкції цього двору ймовірно відмовляться. Попри те, що вже розробили проект.

У дворику на вул. Виговського облаштують окремі зони для дітей різного віку

Кожен елемент двору може існувати самостійно. Частину реконструкції можна зробити цього року, а частину – наступного.

Личаківський район, Шафарика,6

«Зрештою, тут ті самі проблеми, що й у інших дворах. Тут також ми перепланували двір таким чином, що машина не має можливості паркуватись неправильно, бо інакше вона перекриє рух», – пояснює Олександра Сладкова.

Сучасний вигляд двору на вул. Шафарика, 6

Як і попередній цей двір зробили непроїзним, аби не дати водіям можливості їздити швидко. Окрім цього кількість паркомісць збільшили для тридцятьох машин.

Проект перепланування двору на вул. Шафарика, 6

«Крім того, ми перенесли ігрову зону подалі від вікон. Мешканці нас дуже про це просили», – додала вона. 

Зони відповідчинку та ігрову зону розділять деревами

Шевченківський район. Грінченка, 1

«Цей двір характерний тим, що тут був шалений конфлікт через паркування. Зараз двір перетворили просто на суцільну паркову. Мамочки і автомобілісти сварились, якої зони у дворі має бути більше – парковок чи місця для дітей», – розповіла Сладкова.

Сучасний вигляд двору на вул. Грінченка,1

Поки дорослі сперечались підлітки написали своєрідну петицію і попросили архітекторів зробити їм футбольне поле.

Проект перепланування дворику на вул. Грінченка, 1

«Здавалося б, що життєвого простору окрім парковки вже немає. Ми зробили цей двір також непроїзним. Через що він став більш комфортним для мешканців. Крім того, через те, що двір закрився, ми зробили більше паркомісць», – пояснила чиновниця.

Для підлітків у середині двору облшатуюють невеличке футбольне поле

«Весь інвентар для спортмайданчика доступний в Україні. Всі мешканці також просили пісочницю з накриттям від дощу та сонця», – додала Олександра Сладкова.

Поруч із футбольним полем розташують лазанки та перекладини

Сихівський район, вул. Освицька 13-19

«Над цим проектом працював ландшафтний архітектор з Києва. Він тиждень тут прожив і презентував нам свій проект»,- розповіла Сладкова.

 Зараз у дворі на вул. Освицькій немає ігрових зон для дітей

«У цьому дворі насправді є складний рельєф і складні мережі. Більшість із запланованих майданчиків – це або те, що легко купити, або те, що можна зробити своїми руками», – розповіла Сладкова.

Проект перепланування двору

До перепланування цього двору долучилось 415 сімей. Зокрема 231 дитина та 45 людей літнього віку.

Франківський район, вул. Кульпарківська, 133-135

Львівські урбаністи також підготували попередній проект перепланування дворику на вул. Кульпарківській.

Сучасний вигляд дворику на вул. Кульпарківській

Проте за словами Олександри Сладкової, цей двір ще переплановуватимуть, аби він виглядав на рівні із іншими проектами.

Вона додала, що зараз у Львові за подібним принципом планують більшість дворів у Львові. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter