«Джерелу» для нової майстерні потрібне обладнання і порохотяг

logo


У Львові 28 молодих людей з особливими потребами вже місяць навчають столярної справи. Таку майстерню облаштували в навчально-реабілітаційному центрі «Джерело». Нових навичок там навчають чотири рази в тиждень. 

Крок за кроком Юрко з допомогою майстра старанно просвердлює дощички. Процес його захоплює. Заготовки у хлопця закінчуються швидше, аніж натхнення. 

«Думаю 100 просвердлив би. УВ цьому можна себе багато в чому проявити, також я люблю малювати. Тут мені дуже подобається», – каже Юрко.

Столярна майстерня запрацювала місяць тому. Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» відкрив її за підтримки Європейського Союзу. Робоче місце в цеху обладнали під потреби кожної особливої людини.

«Є такі молоді люди, які можуть володіти тільки однією рукою, один правою, другий лівою, і тому тут треба підлаштовувати так, щоб їм було зручно обробляти ці заготовки», – розповів інструктор столярної майстерні Юрій Ільків.

Так звичайний дриль виконує роль верстата. Шліфувальна машинка з вібраційною підошвою, аби контакт з деревом був лише внизу. Така робота ідеально підходить для терплячого Назара.

«Зараз майстерню відвідує 28 молодих людей. Серед них лише двоє дівчат. Результат копіткої роботи столярної та художньої майстерень – кольорові блокноти, рамки для картин та дерев’яні підвісні іграшки, якими можна оздобити новорічну ялинку. 

«Більшість заготовок для цих робіт ми закуповували окремо, але хочемо робити все самі заготовки, щоб цей процес був тут від початку до кінця в «Джерелі». Тому буде докуповуватися ще обладнання, інструмент, щоб можна було працювати з молоддю, якісь безпечні для них», – зазначив інструктор столярної майстерні.

Окрім інструментів майстерні ще бракує вентиляції та порохотяга. Гроші на них невдовзі почнуть збирати на благодійній біржі. Зараз думають над промоцією.

«Згодом будемо шукати ідентифікувати свій дерев’яний виріб, щоб він був представлений у Львові в місці сувенірів, щоб його купували, будемо розширювати асортимент виробів, які вони будуть тут робити, щоб вони максимально реалізували себе», – додав керівник відділу соціальних проектів і розвитку Наталя Сіреджук.

Ідеями дерев’яних виробів може поділитися будь-хто. У «Джерелі» відкриті для співпраці.