Ексклюзивна аерозйомка ділянки під сміттєпереробний завод на Львівщині

logo


На Львівщині обрали ділянки під сміттєпереробний завод. Таких є три. Дві – це закинуті території колишньої «Сірки» у Яворівському та Миколаївському районах. Ще одна – невелике сміттєзвалище у селі Брониця, Дрогобицького району.

До 10 грудня обласна влада планує оголосити міжнародний інвестиційний конкурс. Територія колишньої яворівської «Сірки» – одна із трьох ділянок, які пропонують під будівництво сміттєпереробного заводу. Під проект відвели 12 гектрів 800 сотих землі в районі колишнього збагачувального заводу. З-поміж трьох ділянок – ця найближча до Львова. Приблизно за 40 кілометрів. А крім того, кажуть обласні посадовці: вона вигідна, бо не межує із населеними пунктами. 

«На цю земельну ділянку виготовлена технічна документація землеустрою і паспорт об’єкта. Тобто, практично це є готова земельна ділянка. До того ж, доїзд до цієї земельної ділянки не проходить через жоден населений пункт області», – розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

В районі кажуть, що цю ділянку довго готували під сміттєпереробний завод, але реакцію людей прогнозувати не беруться. 

«Вона була ще раніше відведена під потреби будівництва, власне, сміттєпереробного заводу. Тому, на сьогодні, ділянка так і залишається під ці потреби. Звичайно, що люди сьогодні мають алергію на тему сміття, тому я думаю, більша проблема в тому, щоби люди повірили, що то буде все-таки сміттєпереробка, а не складування сміття», – прокоментував голова Явоірвської РДА Орест Хлян. 

Громадські слухання обіцяють провести, але тоді, коли вже буде проект і конкретний варіант, бо інвесторам пропонуватимуть на вибір усі три ділянки. 

«Ми вважаємо, що на кожній земельній ділянці треба запропонувати інші можливості для заводу, є можливості по виготовленню RDF-палива, є можливості по виготовленню біодизеля, є можливості по виготовленню органічних речей, які потім будуть відповідним чином захоронюватися», – пояснив Олег Синютка.

Очільник області наполягає, що будувати сміттєпереробний завод має саме приватна компанія, і пропонує оголосити міжнародний конкурс. Каже, що вже має розмови із двадцятьма шістьма компаніями, які готові взяти в ньому участь. Проведення такого конкурсу підтримують і у Львівській міській раді. 

«Те, що стосується міста, ми для міста збудуємо, але завжди мають бути більші можливості, в області треба, я думаю, два-три. По-перше, невідомо, хто ще зголоситься, які будуть бажаючі, які будуть тарифи. Щоби ви розуміли, вартість утилізації в Україні орієнтовно 2,5 євро за тонну, в країнах ЄС від 40 до 120 євро», –наголосив міський голова Львова Андрій Садовий. 

Відтак, від ідеї збудувати для Львова сміттєпереробний комплекс за кредитні гроші міські урядники відмовлятися не збираються. Йдеться про позику у 10 млн євро від Європейського інвестиційного банку на 25 років під півтора відсотка.