Експеримент з електронною реєстрацією в поліклініках Львова, схоже, не вдався

logo


01.03.2017 18:40

Експеримент з електронною реєстрацією в поліклініках Львова, схоже, не вдався

…Як тільки у 2-й міській поліклініці Львова запровадили електронну реєстрацію на прийом до лікаря, я, як людина, яка ненавидить черги, спробувала зареєструвати свою дитину на огляд у лора, пише “Експрес”.

Система працювала чудово: я знайшла на сайті е-реєстрації потрібного мені лікаря, побачила, коли в нього є вільні години, та записала свою дитину у зручний мені час. Усе це забрало якихось дві хвилини. Чоловік із сином приїхав у поліклініку у призначений час і без черги пройшов медогляд. Європа!

Наступного дня, після огляду мені прийшов електронний лист із проханням оцінити роботу лікаря. Вражена такою увагою, я поставила найвищу оцінку. Нарешті зникли ці довжелезні черги та вже непотрібно вистоювати під дверима лікаря.

Минуло кілька днів. Сусідка, яка не має доступу до інтернету, просить зареєструвати її до невропатолога. Без проблем. Заходжу на сайт, і… він не працює.

“Напевне, завис, — подумала я і спробувала зареєструвати її наступного дня. Ба ні! На мене, як і на інших пацієнтів, чекав сюрприз: електронна реєстрація відтепер працює із записом лише до сімейних лікарів. Записатися до лікаря іншого профілю не-мо-жли-во.

Телефоную в реєстратуру, де також можна записатися телефоном. Чекаю 7 хвилин (!) і нарешті чую голос живої людини, а не автовідповідача. “Доброго дня. Друга міська поліклініка. Зачекайте на лінії, я зараз відпущу людину”, – каже мені оператор. І я ще кілька хвилин слухаю, як вона записує на прийом до лікаря пацієнтку, яка стоїть в біля віконечка реєстратури. Я не витримую і кладу слухавку. Дорогою з роботи заходжу в поліклініку, що на вулиці Симоненка. До трьох віконечок реєстратури, над кожним з яких висить напис “електронна реєстрація” (хоча яка ж вона електронна, якщо людині, аби записатися, таки потрібно прийти сюди) стоїть добриф десяток людей. І я, як і раніше, вистоюю в цій черзі, аби записати свою сусідку до спеціаліста.

“Маєте скерування від сімейного лікаря? Ні? Тоді я вас не можу зареєструвати”, – каже мені працівниця реєстратури, яка сидить по той бік віконечка у величезних навушниках із мікрофоном(наче пілот літака). Чому?

“Відтепер потрапити до лікаря вузької спеціальності можна лише після огляду в сімейного лікаря. Якщо він вважає за доцільне, то виписує пацієнтові скерування, – каже Тетяна Токарева, головнийлікар другої міської комунальної поліклініки. – Якщо це гостра травма, людина звертається у травпункт. Якщо у неї невідкладний стан, вона йде у кабінет невідкладної допомоги. Але тількисімейний лікар визначає, чи потрібен їй огляд спеціаліста вузького профілю. У майбутньому, коли кожен кабінет поліклініки матиме комп’ютер, сімейний лікар сам реєструватиме пацієнта до лікарявузького профілю”.

Додам, що така система уже працює в 4-й комунальній міській поліклініці, що на Сихові, та у відділеннях і амбулаторіях 1-ї поліклініки. Ще три поліклініки міста – 5-та (на вул. Виговського), 6-та (на вул. Медової Печери) та 3-тя поліклініка (на Левандівці) готуються до запровадження такої ж електронної системи – із реєстрацією лише до сімейного лікаря.

Оля ПІЛІЩУК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter