Експерти презентували у Львові пілотний проект енергетичного планування

logo


13:45 29 березня 2018 р.

Фахівці Держенергоефективності, Українсько-данського енергетичного центру й Данського енергетичного агентства представили 28 березня у Львівській ОДА пілотний проект із стратегічного енергетичного планування у сфері теплопостачання для Дрогобича, Самбора, Стебника та Борислава.

Про це повідомили сьогодні, 29 березня, в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України, де також розповіли: «Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський привітав учасників семінару та висловив сподівання, що результати моделювання сприятимуть привабливості відібраних проектів та залученню інвестицій, а також подякував представникам Українсько-данського енергетичного центру за проведену роботу у рамках пілотного проекту».

Натомість директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко наголосив: «Данські експерти розробили модель оцінки ефективності системи централізованого теплопостачання, яка стане дієвим інструментом для прийняття рішень щодо модернізації теплових мереж та оптимальним вибором типу генерації теплової енергії. Це допоможе містам заощаджувати на енергоносіях та зменшувати споживання газу».

«Представник Данського енергетичного агентства Грегарс Ларсен представив стратегічні моделі підвищення ефективності централізованого теплопостачання для пілотних міст. Головний радник Українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен та консультант Українсько-данського енергетичного центру Юлія Рибак подякували керівництву області та Держенергоефективності за плідну співпрацю у сфері енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики», – поінформували також у Держенергоефективності.

«Учасники семінару розглянули стан розвитку відновлюваної енергетики на Львівщині, яка є однією із лідерів у цій сфері серед регіонів. Крім того, Юрій Шафаренко відзначив значний потенціал України та, зокрема, Львівщини у виробництві біогазу: «Із 1 тонни твердих побутових відходів утворюється 150-250 кубометрів звалищного газу. Загалом в Україні щорічний потенціал заміщення природного газу при переробці таких відходів складає близько одного мільярда кубометрів», – розповіли також у Держенергоефективності.

Юрій Шафаренко підсумував: «Враховуючи, що в області налічується 212 сміттєзвалищ, актуальним є впровадження проектів із виробництва біогазу на полігонах. Це допоможе не лише замістити природний газ, а й покращити екологічну ситуацію: зменшити обсяги сміттєзвалищ, мінімізувати кількість пожеж на них».