Експерти розповіли, у яких районах Львівщини вода найбільш забруднена

logo
34496_eksperti_rozpovili_u_jakih_rajonah_lvivwi.jpeg


За дев’ять місяців фахівці обласного лабораторного центру дослідили 3 тисячі 701 пробу води на вміст нітратів. Із них не відповідали вимогам 518 проб, що складає 14%, пише газета Експрес.

“Найбільше перевищення нітратів у воді виявлено у Миколаївському, Жовківському, Мостиському, Радехівському, Кам’янка-Бузькому, Золочівському районах та у Червонограді, — каже Валентина Попаденко, лікар загальної гігієни відділу неінфекційних захворювань обласного лабцентру. — Зокрема, у Жовківському районі й у Червонограді в окремих пробах нітрати перевищують норму у три — чотири рази”.

Зі слів фахівців, зазвичай, це пов’язано з розташуванням поблизу криниць вигрібних ям, тому часто водоносні горизонти забруднює гноївка.

“Коштів на проведення таких досліджень у всіх домогосподарствах не вистачає, тому ми у плановому порядку це робимо на територіях тих домоволодінь, де є маленькі діти”, — додають в установі.

Нагадаємо, що вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. При тривалому вживанні забруднених нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація. А якщо кількість метгемоглобіну у крові перевищує 50% від загальної кількості гемоглобіну, людина може загинути від гіпоксії центральної нервової системи.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, та особи з захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...