Екстрена медицина на Львівщині: переваги та виклики

logo
110024_ekstrena_medicina_na_lvivwini_perevagi_ta.jpeg


Володимир Козій спростовує слова мера, апелюючи до того, що поки Станція перебувала у складі ЛМР, діяв закон, згідно з яким, своєчасність доїзду була 15 хвилин – у межах міста і 30 хвилин — у сільській місцевості.

З 1 січня 2013 року, коли станція перейшла у власність області, вступив у дію Закон «Про екстрену медичнудопомогу»і своєчасність доїзду в місті стала 10 хвилин, по області — 20 хвилин.

Разом із тим, як зазначив Володимир Козій, не було забезпечено жодного додаткового автомобіля, не було відремонтовано жодного кілометра дороги.

Станом на нині, установа має на балансі 266 автомобілів, з яких лише 148 є придатними для експлуатації. 44 машини потребують ремонту, 32 одиниці — підпадають під списання, деякі не відповідають стандартам. За словами Ірини Микичак, є потреба у 91 автомобілі швидкої.

Спадок

Директор департаменту охорони здоров’я додала, що у “спадок” від Львова у 2013 було отримано 62 машини. За час правління Садового, 2008 року було придбано лише 18 машин “ГАЗ”, які сьогодні в Україні не сертифіковані та мали би бути виведені з експлуатації. Втім, цього ніхто не зробить, бо є ризик залишитися без медичного транспорту.

Сучасні автівки, які відповідають міжнародним нормам — це переважно машини “Пежо”, класу В і С. Таких карет класу В цьогоріч планують придбати дві, за 4 мільйони гривень. З МОЗу також очікують невелику поставку карет, їх кількість і вартість наразі тримають у таємниці.

«До приєднання в Об’єднану службу, у Львові не було жодного реанімаційного автомобіля. Усі потреби міста забезпечувалися Центром ЕМД. Виняток — це міська дитяча клінічна лікарня, яка має один реанімобіль», – сказала Ірина Микичак.

Відтак, станом на нині, по Львову забезпечення машинами складає 12 одиниць на 10 тисяч населення, по області — 8,8 одиниць на 10 тисяч населення.

Потрібні водії

У всій Об’єднаній службі працює 2747 осіб, з них — 11% лікарів, 24% – водії.


Реклама

А поділитися?