Ентеровірусна інфекція на Львівщині: хто у зоні ризику та як від неї вберегтися

logo
32685_enterovirusna_infekcija_na_lvivwini_hto_u.jpeg


Днями у соціальних мережах сколихнула справжня паніка навколо вірусу Коксакі. Чимало дописувачів з Львівської області скаржаться, мовляв, незвичне захворювання з екзотичною назвою “косить” їхніх дітей. Кореспондент 032.ua вирішила дізнатися, чи дійсно на Львівщині лютує вірус Коксакі та як з ним боротися.

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко розповіла, що впродовж двох останніх місяців в області таки активізувалися ентеровірусні інфекції. До них, за її словами, як один із різновидів, належить і вірус Коксакі. Серед основних симптомів ентеровірусних інфекцій – розлади кишково-шлункового тракту, шкірні висипання, підвищена температура, запалення головного мозку.

“Різновидів ентеровірусів є чимало. Ми щороку їх виявляємо. Не виключено, що у нас є вірус Коксакі, однак ми точного цього не знаємо. Наша лабораторія не класифікує ентеровірусів. Щодо симптомів, то у кожного вони проявляються індивідуально. Хтось помічає висипання, а хтось розлади шлунку”, – пояснила Наталія Тімко.

Як додає головний епідеміолог Львівщини, найчастіше ентеровірусні інфекції вражають дітей віком від 1 до 12 років. Також від цієї недуги не застраховані і дорослі.

unnamed

“Якщо людина виявила симптоми ентеровірусної інфекції, то закликаємо не хвилюватися і одразу звернутися до лікаря. Вона піддається легкому лікуванню. Ми не розуміємо, чому піднялася така паніка”, – зазначає Наталія Тімко.

Аби вберегти себе від ентеровірусної інфекції, головний епідеміолог Львівщини закликає дотримуватися простих правил. Зокрема, часто мити руки, приймати вітамінізовану їжу та уникати великого скупчення людей.

Нагадаємо, вірус Коксакі – це вірусне захворювання, яке може викликати шкірний сип чи звичайну застуду. Інфекція відноситься до роду ентеровірусів (множинних груп гострих інфекційних захворювань).

unnamed (1)


Реклама

А поділитися?