Фахівці пояснили, як за менше ніж півтори години роботи звичайна газова плита може стати проблемою

logo


07.10.2016 08:26

Фахівці пояснили, як за менше ніж півтори години роботи звичайна газова плита може стати проблемою

Усе холоднішими стають ночі та дні. Щоб тепло не втікало з помешкань, ми щільно зачиняємо балконні двері, вікна і часом, навіть коли щось готуємо на кухні, не поспішаємо відчинити віконце, пише газета Експрес.

У той же час, як зазначають фахівці, чимало нещасних випадків трапляється саме через те, що споживачі побутового газу ігнорують важливі дрібниці, нехтують елементарними правилами безпеки. Їх суть роз’яснив Богдан Гук, головний інженер газового підприємства.

— Чому фахівці наполягають, щоб на кухні, де працює газовий прилад, кватирка (або вікно) були відчиненими постійно?

— Річ у тім, що повне згоряння газу відбувається лише при достатній кількості повітря. Тому, для припливу свіжого повітря в приміщення, де працюють газові прилади, важливо відчиняти квартирку у вікні.

Наведу такий факт: для згорання 1 м.куб. газу потрібно 10 м.куб. повітря. При максимальному споживанні для роботи газової плити в середньому потрібно 1,2 м.куб. газу на годину. Якщо газова плита з чотирма пальниками працює на кухні, що має 15 м.куб., то цього повітря вистачить лише на 1 годину 15 хвилин роботи плити. Потім внаслідок браку повітря починається неповне згоряння газу й утворюється смертельно небезпечний окис вуглецю, або чадний газ. При концентрації 1% чадного газу від об’єму приміщення достатньо1 — 2 вдихи для летального наслідку.

З огляду на це існують і вимоги щодо площі кухні для встановлення газової плити. Наприклад, у квартирах із площею кухні не менше 8 м.куб припустимо встановлювати лише двокамфорну газову плиту (на жаль, це правило нерідко ігнорують). Окрім того, якщо на кухні одночасно розміщені газова плита, котел та газова колонка, то для припливу повітря в нижній частині дверей потрібно передбачити решітку або шпарину між дверима та підлогою.

А за відсутності циркуляції повітря, тобто надходження свіжого повітря та витяжки повітря з кухні у вентканал, у приміщенні за такий короткий проміжок часу навіть звичайна газова плита може призвести до трагедії.

— Чи правда, що слід щоразу перекривати газ на загальній трубі, коли перестаєш користуватися газовою плиткою, а не лише вимикати плиту?

— Саме так. Це обов’язковий додатковий захід безпеки, який дасть змогу запобігти можливому витоку газу, адже після крана на трубі є різьбові з’єднання для підключення газового приладу, у тому числі гнучкий шланг. З’єднання можуть бути нещільними, пошкодженими або послаблюватись, чого споживач може не помітити.

— А які особливості використання гнучких шлангів до газових плит?

— Головне правило — гнучкі шланги для підключення газових приладів повинні бути сертифіковані та стійкі, щоб транспортувати газ при заданому тискові та температурі. Газовий шланг часто є жовтого кольору або має жовту позначку. Якщо ж він має дефекти: тріщини, розриви тощо, то підлягає заміні. При встановленні гнучких шлангів не можна допускати навантаження на них, вмуровувати у стіну чи протягувати через вікна, двері і т.п. Тому монтаж шлангів довіряйте лише фахівцям газової служби.

— Як часто слід профілактично оглядати газову плитку, обігрівач?

— Якщо в квартирах житлового будинку встановлено лише газову плиту, то проводити технічну перевірку внутрішньобудинкової газової мережі та приладу потрібно раз у три роки. Якщо встановлено інші газові прилади, то огляд необхідно проводити щорічно. Під час такого огляду фахівці газорозподільного підприємства перевіряють мильною емульсією або з допомогою приладу для вияву витоку газу. Також, перевіряється справність та робота самих газових приладів.

До речі, подбайте про періодичне прочищення пальників газової плити, адже під час приготування їжі вони можуть засмічуватися, що призводить до неправильного горіння газу.

— Якого кольору в нормі має бути газове полум’я?

— Якщо воно червоно-жовте, а не синє, це свідчить про неповне згоряння газу, бо немає достатньо доступу повітря у приміщення, де працює газовий прилад. Такий же колір мають язички полум’я і при засміченні пальників, і навіть коли просто каструля із широким дном стоїть на конфорці з низькими ребрами, бо це також призводить до браку повітря. Тож дрібниці мають важливе значення.

Ірина Конторських

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter