Фестиваль театрів у Львові відкрили «Украденим щастям» від «Золотих воріт»

logo


Міжнародний фестиваль театрів стартував у Театрі імені Лесі Українки у Львові. Розпочався він виставою «Украдене щастя» за Іваном Франком від столичної трупи «Золоті ворота».

Глядача набилося – на цілий зал. На сцені – лише три актори, мінімальні декорації. Однак оголений нерв любовного трикутника поміж Миколою, його дружиною Анною та її коханцем Михайлом – не відпускав до кінця. Драматичність відчувалася і в музиці, і навіть у світлотіні.

«Чомусь здається, що ці три душі мучаться. Мені хотілось їх звільнити, щоб вони відпочили. Звісно, з коханням, але щоб вони знайшли себе в цьому світі», – поділився емоціями столичний режисер Іван Уривський.

«Це коли щастя украли у всіх трьох: в Анни – її, у Михайла – також, і в мого головного героя. І він бореться за своє щастя так, як може. Він заради кохання готовий піти на такі жертви, як сказати: “Тільки не показуйся з ним. Я тобі пробачаю все абсолютно, можеш любитися, але не показуйся на людях”», – уточнив столичний актор Дмитро Олійник, що грає роль Миколи.

«Украдене щастя» – це цьогорічна прем’єра «Золотих воріт». Столичний театр поставив виставу навесні. А ця подорож до Львова – це перші гастролі з нею. Тим паче в місто, яке впродовж століття бачило «Украдене щастя» в різних постановках. Та їх це не злякало.

«Львів – не просте місто. Мені здається, ви трохи зациклені на собі. Це я сміливо кажу зараз. І мені здається, що якраз цей фестиваль, а також Павло Ар’є, як художній керівник театру Лесі Українки, мають всі шанси розімкнути закрите коло “по-інтересах”, так би мовити. І мені здається, тут не має бути жодного страху», – додав художній керівник столичного театру «Золоті ворота» Стас Жирков.

Фестиваль театрів триватиме до літа, якщо вдасться знайти спонсорів, адже коштів на нього немає – театри приїжджатимуть до нас щомісяця. Уже 11, 12, 13 листопада це буде скандальний вільний столичний «Дикий театр».

«Буде вистава “Вій 2.0” Наталі Ворожбит, буде вистава “Попи, менти, бабки, бабло” і вистава “Бути знизу”. Це гостро соціальний театр, дуже провокативний, дуже смішний, веселий і дуже сумний водночас», – підсумував художній керівник Театру імені Лесі Українки Павло Ар’є.