Фотопроект українського митця Віктора Марущенка представили у Львові

logo
101998_fotoproekt_ukrajinskogo_mitcja_viktora_ma.jpeg


Фотопроект українського митця Віктора Марущенка “Донбас – країна мрій” привезли до Львова у межах форуму “Донкульт” 19 червня 2015-го.

Репродукції прибили цвяхами до стін. На знімках – чорні обдерті домівки шахтарів із мотлохом, зношений одяг, шахти із ручною працею. На них працюють чоловіки, жінки, пенсіонери і підлітки з передчасно постарілими обличчями. Ці люди продають вугілля за гроші та обмінюють на продукти.

Художник працював із австрійською знімальною групою, яка робила серію фільмів “Смерть робітника” про шахтарів та мільярдерів. Зйомки відбувалися на нелегальних шахтах. Фотосесія тривала майже рік.

У роботах Марущенка люди не відчувають трагедії свого існування, вони посміхаються, бо не знають іншого життя. Радіють маленьким дрібницям. Він фотографує жінку на тлі дешевих фотошпалер у її обдертій квартирі – і вона позує, бо відчуває, що це її краща фотосесія і вона тут буде вродлива. Саме тому автор назвав серію – “Донбас – країна мрій”.

"Страшні злидні. Знищені люди" – фотографії з Донбасу шокували Україну. ФОТО: Леся Межва, Мирослав Пархомик

“Страшні злидні. Знищені люди, – фотограф пригадує через більш ніж 10 років цю поїздку. – Ми живемо у Києві і навіть не можемо уявити, який масштаб цієї катастрофи. Люди не мають роботи, не мають доходу, не мають майбутнього, вони лишилися поза державою. Відпрацювали, купили горілку, мішок вугілля обміняли на картоплю. Живуть у бараках. І як вийти з цієї жахливої ситуації? Вони всі ці бараки завішують фотошпалерами. Уявляють, що є десь якесь красиве, цікаве життя, якісь пальми. А їх оточує груба, стіл”.

Виставку експонували у Києві, Донецьку, Сан-Паулу, у межах каталогів мандрувала світом, роботи показували у Берліні та Гамбурзі.

А поділитися?Вам має сподобатись...