Галичина виходить у поле

logo


Весна для хліборобів лише початок. Попереду — боротьба за збереження врожаю. Фото з сайту nnm.me

Попри примхи погоди, останніми березневими днями аграрії Львівщини й Тернопілля розпочали весняно-польові роботи.

Цього року вся посівна площа у Львівській області становитиме 682 тисячі гектарів. Ярі культури прогнозують вирощувати на понад 378 тисячах гектарах. Ярі зернові та зернобобові планують засіяти на майже 134 тисячах гектарів, а це 119% торішнього показника. Більшу, ніж торік, використають площу й під технічні культури. А ось під овочі відведуть таку саму, як 2016 року.

На Тернопільщині, за словами директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталія Луя, пшениця та ріпак перезимували добре. Погодні умови торішнього жовтня не дали змоги аграріям виконати плани, тому засіяли площі озимої пшениці лише на 85%. Тепер озимину замінять яриною. Нинішню весняну посівну кампанію першими, як завжди, розпочали сільськогосподарські підприємства південних районів. Тут узялися сіяти ранні ярі зернові, садити картоплю.

Десятиліттями для аграріїв краю вирощування цукрових буряків було пріоритетною справою. З роками цукрова галузь, по суті, занепадала. Торік сільськогосподарські підприємства збільшили посівні площі під цукрові буряки на 37%, виробництво їх зросло на 38%. Завдяки цьому торік вдалося запустити в області четверту цукроварню й забезпечити сировиною інші заводи. Нинішньої весни запланували відвести під посів цукристих ще більше площ.

Як каже Віталій Луй, власником усіх цукроварень на Тернопіллі стало ТОВ «Радехівцукор», яке в лютому організувало зустріч із представниками всіх бурякосійних господарств, узялося фінансувати, кредитувати аграріїв і насінням, і засобами захисту рослин. Навіть сільськогосподарські підприємства, які не займалися певний час цукристими, повертаються до вирощування цієї технічної культури.