Голові районного суду на Львівщині загрожує звільнення через «захист» своїх колег

logo
116939_golovi_rajonnogo_sudu_na_lvivwini_zagrozh.jpeg


gocko vasylГолова Яворівського райсуду Василь Гоцко оскаржує в Апеляційному суді області дві постанови Галицького райсуду, якими його визнали винним у прийнятті рішень за умов реального конфлікту інтересів через те, що він розглядав справи проти своїх колишніх колег – суддей у відставці. Про це Наші гроші. Львів дізналися із постанов, розміщених у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

29 червня цього року Галицький районний суд Львова постановив визнати винним у двох корупційних правопорушеннях суддю Василя Гоцка та наклав на нього два штрафи по 3400 грн. Суддя Гоцко 23 січня цього року отримав до розгляду дві справи проти своїх колишніх колег – суддей у відставці Василя Варениці та Михайла Воробеля, яких прокуратура просила притягнути до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання електронної декларації за 2016 рік у зв’язку із звільненням. І Варениця, і Воробель були звільнені зі своїх посад постановою Верховної Ради 22 вересня 2016 року, оскільки самі написали заяви про відставку.

Від 23 січня до 14 березня цього року, коли суддя Гоцко заявив про самовідвід у цих справах, він встиг тричі призначити дату розгляду цих справ, розглядав клопотання сторін та ухвалював рішення про їх задоволення. З обома суддями у відставці Василь Гоцко працював в одному суді приблизно 20 років і, як вважали у прокуратурі, він затягував розгляд справ проти своїх «добрих знайомих», сприяючи сплину строків притягнення до адміністративної відповідальності.

У разі поразки в Апеляційному суді Львівської області Василя Гоцка можуть звільнити з посади судді. За ч. 9. ст. 109 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» факт визнання судді винним у тому, що він приймав рішення за умов реального конфлікту інтересів, є «істотним дисциплінарним проступком або грубим нехтуванням обов’язками судді, що є несумісним зі статусом судді або виявляє його невідповідність займаній посаді». Такий проступок є підставою для звільнення, рішення про яке має прийняти Вища рада правосуддя. З іншого боку, дисциплінарне звільнення судді означає, що він не зможе потім працювати навіть адвокатом.

Після Гоцка усі інші судді Яворівського суду протягом кількох днів у березні 2017 року так само заявили про самовідвід, і справи проти Варениці та Воробеля передали до Городоцького районного суду.

Справу проти Василя Варениці розглянули у Городку першою – 11 квітня 2017 року. Його визнали винним у несвоєчасному поданні декларації та наклали штраф у 850 грн. Успішно оскаржити це рішення йому не вдалося – через відсутність поважних причин для несвоєчасного подання декларації. Таким чином, дані про нього вже внесли до мін’юстівського Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Натомість, Михайлу Воробелю пощастило, адже його справу суд розглянув лише 3 травня 2017 року і вирішив закрити провадження через те, що сплив строк для притягнення до відповідальності. У липні Воробелю також вдалося успішно оскаржити постанову суду і добитися закриття провадження у справі проти нього «за відсутністю складу адміністративного правопорушення». З тексту постанови випливає, що його захисником у справі був його колега Василь Варениця.

Нагадаємо, притягнути будь-кого до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення можна лише протягом трьох місяців з дня його виявлення, тобто у справі проти Варениці протягом трьох місяців від дати складення протоколу про адміністративне правопорушення – 20 січня 2017 року, а у справі проти Михайла Воробеля – від 22 грудня 2016 року, оскільки йому вдалося довести, що вже тоді у поліції знали про несвоєчасно подану ним декларацію.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...