Головна екуменічна подія розпочалася у Львові

logo


З 28 вересня по 2 жовтня у Львові триває 9-й Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) “Міграція: виклик для України”.

Відтак у мерії відбулась екуменічна молитва за мир і єдність християн за участю представників різних конфесій міста. Опісля відбулось його урочисте відкриття. До спільної молитви та вітальних слів з нагоди відкриття Тижня долучився і капелан міської ради о. Павло Дроздяк. «Насправді Львів – це є цей майданчик, де ми зуміли об’єднати, де ми зуміли чути і бачити одне одного, і саме в контексті соціального служіння християнські церкви нашого міста реалізують своє покликання.

І місто, і церкви долучилися до теми цього соціального тижня – теми мігрантів, бо пригадуємо події, які Україна у недавньому часі переживала, пригадуємо усіх вимушених переселенців, пригадуємо усі наради, які відбувалися з ієрархами нашого міста, щоби гідно могли прийняти кожну християнську родину, щоби вона могла відчути по-справжньому цей братерський дух любові, дух любові нашого міста.

Тому дуже важливо, будучи тут, у стінах міської ради, разом молитися, незалежно від віросповідання, разом просити Господа Бога, щоб благословив працю наших рук, і щоб рішення, які приймаються тут, служили на користь людям.

Ми також організували цікавий проект – Екуменічна каплиця, яка є відкритою абсолютно для всіх, щоб у ній мали можливість побути у тиші чи належно провести певний захід.

Коли говоримо про екуменізм –  говоримо про спілкування. Тому чудовим проектом, який зародився під час спілкування із церквами нашого міста, проектом, який висвітлюючи діяльність церков, дає можливість спілкування – став релігійно-інформаційний проект “Духовна велич Львова”, – зазначив капелан міської ради о. Павло Дроздяк.

Як інформує прес-служба міськради, традиційно представники різних конфесій, релігійних організацій, освіти, влади, бізнесу, громадського сектору, ЗМІ та охочі зберуться, щоб поділитися досвідом та напрацювати способи вирішення соціальних проблем.

9-ий Всеукраїнський суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» пропонує до обговорення тему «Міграція: виклик для України». Військові дії на Сході, окупація та анексія Криму спричинили хвилю вимушеної міграції. Відтак, багато українців опинились у кризових умовах: без житла, роботи, місця навчання, розповідає прес-служба міськради.

“Вже традиційно 9-тий рік поспіль у Львові проводимо міжнародний всеукраїнський суспільний форум. Цього року ми говоримо про вимушених переселенців.  Тема форуму звучить «Міграція: виклик для України. Під час форуму хочемо сформували візію та напрацювали практичні рекомендації щодо допомоги й реалізації потреб переселенців”, – розповіла координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Інституту Екуменічних Студій УКУ Ірина Кітура.

У межах заходу відбудуться однойменна конференція, круглі столи та панельні дискусії, доповіді і майстер-клас для ЗМІ, презентації програм допомоги вимушеним переселенцям та візити в центри, що працюють у цій сфері. А також – пленарне засідання Українського християнського академічного товариства (УХАТ), презентація перекладу книги «Флорентійський Собор», Літургії та концерт духовної музики.

Як розповіла Оксана Рубай, в. о. голови Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в.о. керівника міського Центру надання послуг учасникам бойових дій, у Львові з першого дня говорили переміщеним особам що ми не даємо безоплатного житла,  якщо ти хочеш жити у Львові, то зобов’язаний його винаймати. «Звичайно, в кризових ситуаціях ми надавали пільгову оплату чи звільняли від оплати, але не було безоплатного проживання. За цей час, за два з половиною роки, ми змогли укласти угоду з Українським фондом соціальних інвестицій на 14 млн. грн., 8 млн грн. додає громада міста, і буде побудований Центр соціальних служб і психологічної підтримки для переселенців з проживання.  І це не просто буде ліжко-місце – передбачена ціла програма соціальної підтримки, де матимуть тренінгові зали, зали для дозвілля. Весь 9 поверх будівлі на вул. Угорській, 2 буде призначений для цього.

Також цьогоріч було прийнято програму підтримки внутрішньо-переміщених осіб – громада готова одноразово виділити їм матеріальну допомогу для того, щоб вони не були на межі виживання», – зазначила Оксана Рубай.

Організатори наголошують, що поняття «мігранти» включає у себе категорії: внутрішньо переміщені особи (ВПО), вимушені переселенці, іммігранти, емігранти.

Нагадаємо, проведення всеукраїнського суспільного форуму відбувається щороку за ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ за підтримки Українського католицького університету, Львівської міської ради, Львівської обласної ради та адміністрації, Національного університету «Львівська політехніка».