Гройсман – Садовому: Що ще зробити, щоб ти навів лад у місті?

logo


Прем’єр нагадав, що вже неодноразово допомагав вивозити сміття зі Львова

Мер Львова Андрій Садовий, який днями просив Кабінет Міністрів України оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації, наразився на жорстку критику прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, пише Українська правда.

Міський голова не був присутній під час засідання уряду, однак Гройсман звернувся до нього через телекамеру й дорікнув, що за 11 років керування містом Садовий не спромігся побудувати сміттєпереробний завод: «Маючи мільярди гривень на рахунках, він просто не спроможний це зробити, або спроможний, а не хоче».

«Будь ласка, не шукай крайніх, а візьми і зроби, і продемонструй, як це треба робити для всієї країни. Бо робити винними тих, хто до цього не має жодного відношення, – це як мінімум несправедливо, нечесно і не по-лідерськи», – наголосив Гройсман.

Він також нагадав, що вже неодноразово допомагав Садовому вивозити сміття з міста, але люди, які погоджувались приймати відходи на свої звалища, вже відмовляються це робити.

«Чим тобі ще допомогти? Землю дали – вона тобі не підходить, гроші на рахунках в тебе є, проектну документацію тобі погодили, з французами я домовився… Що ще я маю зробити, щоб ти навів лад у своєму місті?» – звернувся прем’єр до телекамери із риторичними запитаннями.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, конкурсна комісія з відбору інвестора для будівництва заводів з переробки відходів визнала переможцями всі три компанії, що брали участь у другому турі. Йдеться про «Інвестиційно-екологічну компанію», ТОВ «Глассворк текнолоджи» і ТОВ «Вейст менеджмент сістемс».

Пропозиції інвесторів дають змогу збудувати на території області три сміттєпереробні заводи – найбільш прийнятною для регіону стала технологія, що передбачає термічну переробку відходів та виробництво з них палива.

До 15 липня мають відбутись громадські слухання та узгодження проектів будівництва. А вже восени поточного року може початися відведення земельної ділянки інвестору.

Згідно з меморандумом, підписаним з декількома містами області, щодня зі Львова вивозять до 100 тонн відходів. Однак, за добу в місті накопичується до 500 тонн сміття.

Як відомо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася пожежа. Рятувальники знайшли під завалами тіла трьох своїх колег, четвертий зник безвісти. Після цього експлуатацію звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України, мешканці яких неодноразово висловлювали свій протест проти таких дій.