Гройсман тисне на суд по справі звільнених працівників Fujikura — активісти

logo


Прем’єр-міністр Володими Гройсман тисне на суд по справі звільнених працівників львівського заводу Fujikura. Про це заявляють активісти ГО „Соціальний рух”.

За їх словами, під час церемонії відкриття нового заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Гройман заявив, що держава буде підтримувати подібні підприємства і дав зрозуміти, що будь-який сумнів у правомірності їх дій неприпустимий.

— Уряд сьогодні приділяє серйозну увагу кожному такому проекту. Моя вимога до усіх контролюючих структур, які іноді не дають нормально працювати: близько не наближайтеся до працюючих підприємств, — заявив прем’єр.

Така заява вказує, що влада не є нейтральною у відносинах робітників і наймачів, вважає „Соціальний рух”.

— Прем’єр намагається створити компанії імідж соціально-відповідальної, хоча вона задавила профспілку, а нині щонайменше в двох львівських судах розглядаються справи про незаконне звільнення на Fujikura, -кажуть активісти.

За їх словами, 17 червня було звільнено Ану Холіну та Євгена Олійника, що були невдоволені низькими зарплатами, нестерпними умовами праці та намагались створити профспілку. Як зазначають в СР, „підтримка власника свідчить про те, що економічна політика Уряду настільки слабка, що будь-які робочі місця в сфері машинобудування розглядаються як благо”.

Завтра, 6 жовтня, у Сихівському райсуді Львова відбудеться засідання по справі Олійника. Початок о 14.30, справу розглядає суддя Еллі Радченко.

За словами активістів, станом на день звільнення працівникові не видали документів, на яких звільнення ґрунтувалось. Є підозра, що їх підробили вже після позову. Зокрема, йому інкримінувалось те, що він відволікав від роботи інших працівників (показів таких осіб у справі нема), а також відмовився виконати наказ про переміщення (такий наказ не видавався).