Громада відхилила проект облаштування вулиці Степана Бандери у Львові

logo


9801f838a715dbed417025201ba2a865 LІніціативною групою мешканців та депутатів Львівської міської ради 24 листопадада у було організовано громадські слухання у приміщенні навчального корпусу № 1 НУ “Львівська політехніка” щодо нового облаштування вулиці Степана Бандери у Львові. Про це повідомив Голова ГО «Львів’яни за електротранспорт» Антон Лягушкін на своїй сторінці у Фейсбук.

“Щодо обговорення та виступів мешканців, то головним лейтмотивом цих виступів було збереження історичного дорожнього покриття, тобто базальтової бруківки, геометрії трамвайної колії та існуючої ширини вулиці. Щодо прихильників реконструкції по типу “як в Європі”, запам’ятався студент Володимир Комірний, який родом із Кривого Рога, який почав розповідати якісь дивні речі про шум.

1426045 1467861Громада відкинула сумнівні “наробки” львівських “урбаністів” (я свідомо беру це слово у лапки, адже урбаністика – це наука про місто, а не якісь “євро-ідейки”). Учасники зібрання вирішили, що має бути повторно проведено фаховий аналіз вулиці Бандери із залученням дійсно наукових і проектних інститутів.

Громада відкинула божевільні плани перекриття вулиці Бандери на ділянці біля костелу Ольги та Єлисавети, які б обернулися на катастрофу для мешканців житлових вулиць Тобілевича та Федьковича… Головний висновок із громадських слухань – громада міста не поділяє “європейсько-урбаністичних” віянь, а хоче збереження історичного обличчя міста. І коли “урбаністи” львівського розливу потрпляють поміж звичайних мешканців Львова їм дуже тяжко навіть просто пояснити свої напрацювання.

Звичайно, у мене було іще багато питань щодо реконструкції вулиці Бандери – і щодо відновлення системи енергопостачання трамвая, яка є у жалюгідному стані, і щодо облаштування виокремленої колії для трамвая (при габариті трамвая 2,3 м., а автобуса – 2,5 м. цілком реально при ширині вулиці 11-12 м зробити для ГТ виокремлені смуги біля хідника. Але навряд чи пан Шмід дав би на них якісь відповіді, адже його колега Кобзарєв визнав, що навіть ескізного проекту немає. А отже на що витратили 80 к євро гранту – не зрозуміло…

Що доброго – здоровий глузд переміг, тому вулицю Бандери, сподіваюся, буде збережено у історичному вигляді… Взагалі не зрозуміло, навіщо було, як то кажуть “город городити”, якщо частину вулиці Степана Бандери на ділянці від вул. Коперника до вул. Генерала Чупринки уже було реконструйовано у 2013 році за кошти ЄБРР… І все там зроблено добре і для мешканців, і для громадського транспорту.А вулиця, яка то розширюється, то звужується – це якась несенітниця і непорозуміння” – розповідає Антон Лягушкін.