Громади Львівщини подали на конкурс місцевого розвитку понад 2 тис. проектів

logo


Для участі у конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на Львівщині зареєстрували 2058 проектів, тоді як торік їх було 1300. Про це повідомив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк під час брифінгу у четвер, 15 лютого.

За його словами, конкурс цього року б’є рекорди: на співфінансування проектів передбачено 105 млн грн в обласному бюджеті, тоді як торік було 70 млн грн.

Лідерами за кількістю поданих проектів цього року, як і торік, є Яворівський, Сокальський та Жовківський райони. Разом із цим збільшили кількість поданих проектів Радехівський, Бузький, Сколівський, Турківський райони. Серед об’єднаних громад лідирують за кількістю поданих проектів Кам’янка-Бузька та Мостиська ОТГ.

За напрямками, лідирує освітянська галузь: із понад 2 тис. проектів освітяни подали 645 заявок. На другому місці – проекти у сфері культури, їх 447, на третьому – власне розвиткові проекти, націлені на створення громадських просторів, дитячих та спортивних майданчиків, освітлення території, їх зареєстровано 349. У той же час проектів у сфері охорони здоров’я – лише 176.

Порівняльна харектеристика зареєстровані проектів місцевого розвитку за пріоритетами

«Наші очікування перевершені тим, що сумарна вартість зареєстрованих до участі проектів перевищує 500 млн грн. Це говорить про те, що конкурс – успішний, йому довіряють. Очікуємо значної конкуренції між учасниками. Переможуть кращі – ті, чиї проекти написані якісно, передбачить кошти на співфінансування та залучив спонсорські кошти для їх реалізації», – прокоментував заступник керуючого справами облради, начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та ЗЕЗ ЛОР Іван Собко.

За його інформацією, 15 лютого представники громадськості оберуть експертів, які упродовж місяця будуть оцінювати проекти. Наприкінці березня оголосять потенційних переможців. Ще два тижні дадуть місцевим радам на ухвалення рішень про виділення співфінансування для реалізації проектів.

«Сподіваємося до Великодня оголосити переможців. До кінця квітня субвенційні кошти мають перерахувати територіям. З 1 травня громади-переможці почнуть реалізовувати свої проекти. До кінця листопада усі об’єкти мають бути завершені», – сказав Іван Собко.

Нагадаємо, за умовами конкурсу, гранична вартість одного проекту складає 400 тис. грн, із них 50% – субвенція з обласного бюджету, до 45% – кошти місцевого бюджету, а 5% – мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта.