«Громади в дії». Які проекти мешканців Львова втілять цьогоріч

logo


Цього року в рамках проекту «Громади в дії» у Львові буде втілено 18 проектів у співфінансуванні з мешканцями.  Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Як повідомила керівник проекту «Громади і дії», заступник директора Інститут міста Анастасія Лепуга, цей проект був підтриманий поза конкурсом Європейською комісією. Проект триває вже близько 2,5 років. Завершиться в грудні цього року. Загальна сума фінансування ЄС близько 300 тис. євро.

У рамках проекту визначено 18 ідей, які були ініційовані мешканцями мікрогромад Львова та розроблені спільно з архітекторами проекту. До розроблення проектів активно долучилися мешканці районів, не тільки ідейно, але й фінансово, зібравши 460 тис. грн.

«Наш проект – це приклад маленької децентралізації, як локальні громади можуть успішно розвивати свої мікрогромади, й загалом робити місто кращим. Проект став свого роду точкою притягання, формуванням спільної відповідальності за свій мікрорайон серед мешканців. В процесі збору коштів мешканці мали змогу познайомитися між собою, дізнатися більше про свій район і свої громади.

Мешканці зібрали близько 460 тис. грн. Зазначимо, що сума дофінансування є різною для кожної із громад – все залежить від складності ідеї/проекту. Отож, 30% вартості проекту дофінансовують  мешканці, а решту 70% фінансує ЄС», – розповіла Анастасія Лепуга.

Отож, в рамках проекту «Громади в дії» у Львові цієї весни буде втілено такі проекти:

1 Мікрогромада Скнилівок – мультифункціональний спортивний майданчик на вул. Виговського, 71-75.

2 Мікрогромада Топольна-Замарстинів – вуличні тренажери – перший етап ревіталізації стадіону на вул. Лінкольна, 23.

3 Мікрогромада Щурата. – майданчик для дозвілля та футбольне поле на вул. Леннона, 39. Оскільки майданчик буде на вул. Джона Ленона, то мешканці розробили концепцію скверу ім. Джона Леннона, де в майбутньому передбачається встановлення жовтої субмарини.

4 Мікрогромада Центр – озеленення вул. Лесі Українки. Озеленення контейнерне. Передбачається облаштування невеликих зон відпочинку.

5 Мікрогромада Санта-Барбара – продовжують працювати над сквером Гідності, де буде облаштовано лавки «для мрій» ( пр. Червоної Калини, 109).

6 Мікрогромада Майорівка – проект з покращення дитячого майданчика на вул. Пасічна,98.

7 Мікрогромада Новий Львів – облаштування території спортивного майданчика біля школи №69.

8 Мікрогромада В.Великого-Новий цум – проект освітлення території озера «Горіховий гай».

9 Мікрогромада Рясне-1 – створення громадського простору «Рясна алея» вздовж вул. Генерала Алмазова – вул. Шевченка, 350б-352.

«Цей проект значно більший і значно масштабніший ніж ми можемо профінансувати. Та це чудовий приклад того, що мешканці не будуть зупинятися на досягнутому. Мешканці просили саме такий проект і готові його поетапно реалізовувати. Є домовленість з районною адміністрацією, яка буде допомагати», – додала Анастасія Лепуга.

10 Мікрогромада Рясне-2. – перший громадський простір Рясне-2 на вул. І.Величковського, 24 Цікавий, навіть унікальний проект, оскільки на вибраній території буде побудована сцена.

11 Мікрогромада Знесіння. – встановлення огорожі, інформаційної дошки та маркування на цвинтарі «Старе Знесіння» на вул. Заклинських. Зараз тривають роботи з виготовлення елементів і коли буде тепліше розпочнуться роботи.

12  Мікрогромада Підзамче. – облаштування  скверу на вул. Донецькій.

13 Мікрогромада Камянка. – встановлення тренажерів по вул. Біберовича, 9.

14 Мікрогромада Чорновола. – Облаштування вхідної частини парку 700-річчя Львова

15 Мікрогромада Левандівка. – створення головного входу в Левандівський парк, (вул. Повітряна,20).

16 Мікргромада Білогорща. – відновлення стадіону (футбольне поле) на вул. Лаврівського, 15-32.

17 Мікрогромада Голоско. – облаштування поля для міні-футболу біля Української академії друкарства. Вже закуплені матеріали, роботи розпочнуть коли потеплішає.

18 Мікрогромада Клепарів. – мультифункціональний спортивний майданчик біля школи №44, вул. Пстрака,1.

«Таким чином ми маємо тих 460 тисяч грн від мешканців – це 18 профінансованих мікрогромад. Сподіваємось, що незабаром почнуться активні роботи по нашому проекту. Плануємо до кінця весни облаштувати 18 просторів і надалі працювати з цими громадами для того, щоб вони могли зреалізувати багато цікавих ідей для покращення середовища у своєму мікрорайоні», – наголосила Анастасія Лепуга.