Громадські слухання щодо статуту міста знову не відбулися

logo
128006_gromadski_sluhannja_wodo_statutu_mista_zn.jpeg


Його учасники не змогли дійти згоди щодо процедурних моментів. Зміст документа не обговорювали.

Вдруге підряд не відбулися громадські слухання проекту Статуту територіальної громади Львова. Більшість учасників не підтримала запропонований порядок денний.

Активістка Олеся Дацко запропонувала, що згідно з чинним статутом міста, учасники слухань мають обрати головуючого та секретаря, однак це питання так і не винесли на обговорення.

Натомість у відділі громадського партнерства міської ради, яке є організатором слухань, пояснили, що запропонована активістами процедура не передбачена тимчасовим положенням про проведення громадських слухань і це могло би послужити підставою для майбутнього оскарження результатів слухань.

Зі свого боку активісти також наполягали на тому, що проведення слухань за процедурою, запропонованою міською владою, у майбутньому буде підставою для оскарження, бо не відповідає чинному статуту територіальної громади.

Учасники так і не почали обговорювати зміст самого проекту і в результаті начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Орест Файфурка оголосив слухання закритими.

Після цього активісти склали заяву про злочин—вони  вважають, що Файфурка перевищив повноваження і викликали поліцейський патруль.

Після заходу голова комісії з питань  законності, депутатської діяльності та свободи слова міської ради Юлія Гвоздович написала на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук», що процедуру проведення слухань справді було порушено, тому що є сучасніше положення про громадське слухання , яке містить значно демократичні норми, ніж були в 2002 році.

«І так, ми порушили статут , коли запровадили е-петиції, громадський бюджет, місцеві ініціативи, громадські ради і т.д., надавши громаді значно більше інструментів , ніж було у 2002 році з надією прийняти новий статут в 2017 році з врахуванням сучасності» — наголосила вона.

На її думку, позиція активістів, які зривають прийняття нового статуту Львова, не подаючи жодних пропозицій, є деструктивною.


Реклама

А поділитися?