Грошей немає на фінансування навчального закладу, – стверджує Дрогобицька міська рада

logo


Грошей немає на фінансування навчального закладу, - стверджує Дрогобицька міська радаВидання “День” передає, що конфлікт між навчальним закладом і Дрогобицькою міської ради триває з початку навчального року. У вівторок 13 червня директор Дрогобицької гімназії Іван Лепкий розпочав голодування, а вчителі щодня виходять на пікети під міською радою.

У чому суть конфлікту та які вимоги вчителів-протестувальників?

Про це розповів голова ініціативної групи вчителів гімназії Андрій ЮРКІВ: «Наша мета — захистити статус гімназії, який полягає в тому, що тут поглиблено вивчаються такі предмети, як математика і українська література. Це відбувається завдяки поділу класу на групи. Це передбачено статутом гімназії, яка вже функціонує 25 років. Весь час ці поділи фінансувалися і оплата праці за них відбувалася. Однак з 2015 року проводиться зміна фінансування освітньої галузі. Вона фінансується з так званої освітньої субвенції. Це означає, що фінансування відбувається на всі поділи, які передбачені законодавством України. Ті поділи, які я назвав, ним не передбачені. Однак вони визначені в статуті і можуть фінансуватися з місцевого бюджету. Кожна міська влада, поважаючи себе і такі елітні навчальні заклади, які утримує, іде на те, щоб їх фінансувати. Якщо провести аналіз того, як працюють гімназії у Львівській області, то виявимо, що фінансування на такі поділи вони отримують з місцевого бюджету. За рішенням сесії міської ради, надаються додаткові кошти. Без поділів гімназія, по суті, втрачає свій статус і перетворюватиметься у звичайну школу.

Читати також: Експерт: Відмінити абонплату по газу – неможливо

До 1 вересня 2016 року відділ освіти Дрогобицької міської ради не мав до нас жодних претензій. Ми прогнозували, що будуть надані додаткові кошти. Натомість місцева влада, мотивуючи тим, що коштів немає, а навчальні поділи незаконні, не пішла нам на зустріч. Влада не бачить загрози у ліквідації навчальних поділів, мовляв, гімназія все одно залишиться. Вони не розуміють, що статус навчального закладу передбачає ці поділи. З їх ліквідацією набагато погіршаться умови навчання…»

12 жовтня вийшов прецедент, що затримувалася заробітна платня вчителів. Відділ освіти звернувся з листом-пропозицією до колективу, аби вчителі самі погодилися зменшити свій відсоток за престижність педагогічної праці. Кожен вчитель отримує надбавку до зарплати у розмірі 20% за престижність педагогічної праці. Під тиском ситуації колектив був змушений погодитися, і директор видав наказ, щоб зменшити цей відсоток. Надалі влада не надала дофінансування. У листопаді директор скасував свій наказ. А в грудні була створена ініціативна група, яка почала боротьбу, що триває далі. Ми ходили на сесії, просили фінансування. Влада далі наполягала на те, що немає коштів. Ціна питання – лишень 700 тис. грн., що для майже такого міста не є надзвичайно великою сумою…

У результаті від вчителів гімназії ми подали 56 заяв у суд про те, що нас мали попередити про зняття відсотків за престижність праці за два місяці, оскільки це істотна зміна умов праці, а не 12 жовтня, коли ми під тиском загрози невиплати заробітної плати вимушені були погодитися на це. Крім цього, директор гімназії особисто подав у суд на відділ освіти за маніпуляції зі статутом гімназії. Ми щодня бойкотуватимемо під Дрогобицькою міською радою.

Насправді ми боремося за те, що в місті був справді елітний навчальний заклад, де б діти могли здобувати якісну середню освіту. Додатково виділити 700 тис. грн. – це не є великі гроші. А натомість ця ситуація лише псує імідж гімназії та самого Дрогобича. За цілий рік ні мер, ні його заступник із гуманітарних питань не прийшли в колектив, а тільки поза очі на своїх прес-конференціях вони звинувачували гімназію в тому, що ми хочемо забагато».Отже, вимоги колективу гімназії: 1) внести зміни у бюджет 2017 року, передбачивши фінансування поділу класів; 2) компенсувати вчителям гімназії витрачені кошти з доплати на престижність педагогічної праці з 1 вересня 2016 року; 3) притягнути до відповідальності посадовців, які проводили маніпуляції зі статутом гімназії.

У день початку голодування директора та пікетів колективу гімназії відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Тараса Кучми та начальника відділу освіти Петра Сушка. Ознайомитися з її змістом можна на сайті Дрогобицької міської ради: «За словами міського очільника Тараса Кучми ситуація, яка має економічне підґрунтя, сьогодні переходить у політичну площину, що неприпустимо, оскільки міський бюджет один і його потрібно рівномірно розподіляти між усіма загальноосвітніми закладами міста, а не обділяти всіх заради задоволення бажання інших». Було наголошено, що гімназія є особливим закладом міста і ніхто не збирається її закривати чи прирівнювати до рівня простої школи. Водночас Тарас Кучма зауважив, що текст та вимоги звернення мають ультимативний характер і аж ніяк не спрямовані на конструктивне вирішення ситуації. Також були повторені тези про те, що коштів, про які просить колектив гімназії, немає. Щодо судових позовів, то було відзначено, що крапку в ситуації між Дрогобицькою гімназією та відділом освіти поставить суд.

Дмитро Плахта

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон