Хоч сардельок не їж: у підлітка діагностували гостре отруєння нітратами

logo
35924_hoch_sardelok_ne_jizh_u_pidlitka_diagnost.jpeg


01.11.2016 12:56

Хоч сардельок не їж: у підлітка діагностували гостре отруєння нітратами

Дванадцятирічний хлопець із Самбірського району потрапив у реанімаційне відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Лікарі виявили перевищення у крові пацієнта вмісту метгемоглобіну, що свідчить про отруєння нітратами, пише газета “Експрес”.

“Через систематичне потрапляння нітратів в організм утворюється стійка сполука метгемоглобін, яка перешкоджає приєднанню кисню до гемоглобіну. Тож порушується процес транспортування кисню до клітин органів і тканин, — розповідає Зиновій Іваськевич, заступник головного лікаря Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру з медичної частини. — Наразі ми не можемо з впевненістю говорити, з чим саме ці нітрати потрапляли в організм хлопця. Мама підлітка віднесла для досліджень у лабораторію проби води із їхнього колодязя. Результатів дослідження поки що не отримала”.

Підрозділи Держсанепідслужби щоквартально проводять лабораторні дослідження вмісту нітратів у криничній воді, яку п’ють діти до трьох років. Загалом на Львівщині налічується 18589 таких колодязів. За підрахунками фахівців, у кожній восьмій фіксують перевищення вмісту нітратів.

“Інколи самі мешканці приносять на дослідження проби води, — розповідає Ігор Стельмах, лікар відділення організації санітарно-епідемічних досліджень обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України. — Нещодавно був такий випадок. Дитина потрапила у лікарню, в крові виявили перевищення вмісту метгемоглобіну. Батьки подумали, що це пов’язано із споживанням нітратної води. Щоправда, у воді вміст цих речовин був значно нижчим від граничного показника. Врешті виявилося, що дитину годували сардельками, і це призвело до нітритного токсикозу”.

До слова, цього року в Україні померла дитина від водно-нітратної метгемоглобінемії — причиною стала саме вода з колодязя.

Богданна МАРТИНИК

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?