Ігор Побер прокоментував ситуацію із львівським сміттям

logo
108621_igor_pober_prokomentuvav_situaciju_iz_lvi.jpeg


Понад рік минув з моменту трагедії на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів. Рівно стільки ж знадобилося львівській владі для того, щоб почати вирішувати проблему із сміттям.

Ще до недавнього часу частина людей, представники «Самопомочі», які підтримують мера, та й сам очільник Львова, звинувачували в сміттєвій катастрофі владу країни. Однак не менше знайшлося й тих, на думку кого винуватим в ситуації, яка склалась, є сам мер міста. Адже вивіз твердих побутових відходів – це одне із його господарських завдань, з яким йому не вдалось впоратись.

– Мене цікавить: на сміттєвому звалищі, коли загинули люди, чи проводила Львівська міська рада якісь моніторинги? Ресурс сміттєзвалища рано чи пізно закінчився б і це питання потрібно було піднімати до трагедії, а не рік після того, як це все сталось, – зауважує народний депутат від фракції БПП Ігор Побер. – Ця проблема мені знайома, бо аналогічна ситуація була в Тернопільській області. На той момент я був міським депутатом, Роман Заставний – міським головою, а Юрій Чижмарь – губернатором. Тоді було протистояння міської та обласної влади і теж тернополяни були заручниками, але питання на той момент вирішилось, адже мер міста – це та людина, яка завжди має вирішувати проблеми і яка повинна домовлятись. Тому в ситуації, яка склалась зі Львовом, винен мер. Навіть якщо друга сторона не хоче домовлятись, все рівно, міський голова має піти на певні поступки, знайти компроміс та домовитись.

Нагадаємо, рік тому на Грибовицькому сміттєзвалищі відбулось загорання частини сміття. Станом на 29 травня до гасіння вогню було залучено 64 рятувальники, 16 одиниць спецтехніки від ДСНС та 12 одиниць техніки від комунальних підприємств Львова. Другого дня, 30 травня 2016 року, стався зсув сміття, в результаті загинуло 4 чоловік: 3 рятувальників та 1 працівник ЛКП.


Реклама

А поділитися?