Ім’я патріарха музейної справи Возницького хочуть стерти з лиця Галереї мистецтв, – Лариса Возницька

logo
118699_im_ja_patriarha_muzejnoji_spravi_voznicko.jpeg


Нове керівництво хоче повністю стерти ім’я патріарха музейної справи Бориса Возницького з лиця Львівської галереї мистецтв. Про це сьогодні, 7 серпня, під час прес-конференції повідомила екс-директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька, передає кореспондент Львівського порталу.

За її словами, те, що протягом року відбувається у Галереї мистецтв, – злочин.

«Це злочин щодо цілісного майнового комплексу, відділів, які були створені та об’єднані Возницьким, а зараз закриваються, з Галереї зараз йдуть листи-прохання про передачу їх у органи місцевого самоврядування. Це злочин по відношенню до багатолітнього колективу, фахівців музейної справи. Власне, йде зачистка колективу: одні звільнені з роботи, інші – доведені до відчаю і самі подають заяви, на їхнє місце , ніби навмисно, були набрані люди далекі від музейної діяльності…», – зауважила Лариса Разінкова-Возницька.

Вона також зауважила, що нинішнє керівництво не дозволило спрезентувати у Галереї біографічний показник з нагоди 90-річчя від дня народження Бориса Возницького.

«До 90-річчя від Дня народження Бориса Возницького, коли ще я була на посаді, зробили виставку, збірник, біографічний показник. Щодо останнього, то постало питання, де спрезентувати цей показник. Галерея відмовилася від цього, тому ми мусили презентувати його у Винниках», – сказала вона.

Також Лариса Возницька згадала і про пам’ятну дошку її батьку, яку мали розмістити на фасаді Галереї мистецтв. Однак, за її словами, новий керівник вирішив розмістити її у Золочеві.

Окрім цього вона зазначила, що медальйон-портрет Борису Возницькому «заховали» у Галереї на такій висоті, що відвідувач їх ніколи не побачить.

«Так, нещодавно Львівська ОДА замовила медальйони-портрети Борису Возницькому та Володимиру Овсійчуку. Їх замовили, – каже Лариса Разінкова-Возницька, – у відомого скульптора, ректора Львівської академії мистецтв Володимира Одрехівського. Це так звані портрети-медальйони діаметром 50 см. Коли поцікавилися, де у Галереї можна їх почепити, Возняк вказав таке місце, що, якщо зайдете у музей, то напевно їх не побачите: вони висять так високо, що їх зовсім не видно».

За її словами, галерейні працівники під час виставок бояться згадувати ім’я Бориса Возницького під час виставок.

«Так, у Підгорецькому замку відбулося відкриття виставки, яку протягом багатьох років готував Борис Возницький. Коли я стала директором, ми продовжували цю роботу і далі реставрували експонати для цієї виставки. А тепер Оксана Козанкевич її відкриває, приїхав міністр, але ні слова про Возницького? Чому?», – обурилася донька відомого музейника.

Відтак вона резюмувала: «Тепер директор робить все для того, щоб взагалі ім’я Возницького, патріарха музейної справи, стерти з лиця Галереї. Це для мене неясно, що сталося. Я ніколи не чула від батька жодної розмови про Возняка, що між ними могла пробігти кішка, це і взагалі люди іншого плану, вони займалися різними справами. І звідкись така ненависть…».

Фото: ЗІК


Реклама

А поділитися?