Інвестиції з ФРН: майже 1500 нових робочих місць на Львівщині

logo


Одне з найбільших підприємств у західному регіоні України “Електроконтакт Україна” відкриває свій третій підрозділ. Завдяки німецьким інвестиціям у Бродах буде працевлаштовано 1400 осіб.

Підприємство “Електроконтакт Україна” є дочірньою компанією німецького “Elektrokontakt GmbH”, що у володінні французького концерну Nexans. В Україні фірма працює вже 10 років і займається виготовленням електромереж для чотирьох автогігантів: BMW, Daimler, General Motors та Volkswagen. У Перемишлянах,  де підприємство теж має підрозділ, працює понад 300 осіб, а в Золочеві – понад тисяча.

У середу, 30 серпня, відкривається вже третій і найбільший підрозділ, де буде створено 1400 робочих місць. Згодом роботу зможе отримати ще тисяча робітників, повідомила DW речниця підприємства Галина Мельник. Планується, що підрозділ працюватиме як конвеєрне виробництво. На підприємстві обіцяють робітникам зарплату від 6-7 тисяч гривень, розвозки до місця праці, пільгові обіди та безкоштовне медичне страхування. Бродівський підрозділ є найбільшим і за площею: виробничі та складські приміщення тут займають 16 тисяч квадратних метрів. Загалом у будівництво цього заводу інвестовано понад 30 мільйонів євро, каже Галина Мельник.

За її словами, бродівське відділення підприємства затвердили постачальником кабельної продукції для концерну BMW. Нещодавно замовник від ВМW провів аудит на новоствореному підприємстві та уклав договір про співпрацю. Таким чином, у заводу вже є замовлення на 2019-2020 роки. Вільних вакансій тут ще не бракує: наразі набрали і навчили роботі лише 300 осіб, решту ще добирають. 31 серпня на заводі проведуть “День відкритих дверей”,  де організують екскурсію підприємством та ознайомлять із умовами праці.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Roland Kaschny

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Величезний прорив для української економіки”

Гендиректор “Клінгспор” в Україні Роланд Кашни вболіває за асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. “Україні, у якої дуже мало прямих іноземних інвестицій, цей крок, без сумніву, піде на користь, – запевнив Кашни. – І людям також. Для них з’явиться помітно більше робочих місць”. Натомість без угоди з ЄС Україна на багато десятиліть потрапить під російський вплив.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Klingspor

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Клінгспор Україна”: з прицілом на зростання

Економіст Роланд Кашни був знайомий з Україною понад десять років, перш ніж очолити 2008 року українське виробництво абразивів німецького концерну Klingspor. За п’ять років кількість працівників на підприємстві у Великих Мостах, що на Львівщині, сягнула 300 осіб. Триває будівництво третього цеху. В планах – побудова ще п’яти цехів та cтворення подальших робочих місць.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Oleksandr Bychkov

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
Конкуренція з ЄС – не причина відмовлятися від євроінтеграції

“Я підтримую євроінтеграцію України і особисто, і як генеральний директор, – запевняє керівник “Кнауф Гіпс Донбас” Олександр Бичков. – В першу чергу це європейські стандарти життя, вдосконалення правової системи”. За його словами, ймовірного посилення конкуренції після підписання угоди про асоціацію з ЄС компанія не боїться. “Навпаки, це дасть новий поштовх для розвитку підприємства”.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Knauf Gips Donbass

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Кнауф Гіпс Донбас”: нове життя старого підприємства

Відомий німецький виробник будівельних матеріалів KNAUF, починаючи з 2001 року, інвестував у модернізацію та розбудову доти збиткового Деконського комбінату будівельних деталей у Соледарі, що на Донеччині, близько 212 мільйонів євро. Нині на підприємстві “Кнауф Гіпс Донбас”, що є одним з найбільших платників податків у регіоні, працюють 520 робітників.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Stanislav Didenko

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
Закони довелося б виконувати всім

Керівник “Пікард Україна” Станіслав Діденко пов’язує асоціацію України з ЄС з вирішенням важливих митних питань та можливістю переходу на українську сировину, якість якої поліпшилася б у відповідності до стандартів ЄС. В умовах євроінтеграції, сподівається він, “Україна буде змушена виконувати закони, адже сьогодні держава їх дотримується, коли захоче, а підприємець змушений виконувати їх завжди”.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Picard

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Пікард Україна”: німецька якість українського пошиву

“Дочка” німецького сімейного підприємства Picard розпочала свою роботу в Мукачеві на Закарпатті 2010 року. Всю необхідну сировину, за винятком деяких розчинників, підприємство з пошиву жіночих та чоловічих шкіряних сумок повністю імпортує з Німеччини, куди знову ж таки відправляють і всю виготовлену продукцію. Український внесок у “німецьку якість” – робота сотні українських розкрійників і швачок.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Volodymyr Sokha

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
Вищі стандарти життя як імпульс для економіки

Хоча “Хенкель Баутехнік (Україна)” виробляє будівельну продукцію лише для українського ринку, директор Володимир Соха вбачає у євроінтеграції України важливу перевагу: “Підвищиться рівень життя, люди будуть орієнтуватися на вищі стандарти. У цьому для нас більший потенціал, ніж відкриття нових ринків. Для нашого підприємства важливіші розвиток і модернізація всередині країни”.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Henkel

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Хенкель Баутехнік (Україна)”: 14 років успіху

Німецький концерн Henkel одним із перших прийшов на український ринок, заснувавши ще 1999 року у Вишгороді на Київщині перший з п’яти українських заводів – з виробництва будівельних сумішей Ceresit.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Antonin Beniovsky

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
Потрібно працювати далі

Директор дочірнього підприємства німецької фірми Forschner Антонін Беньовски не береться прогнозувати, якими будуть наслідки у разі асоціації України з Євросоюзом – позитивними чи негативними. Водночас чех впевнений, що це “однозначно вплине на підприємство”. Як і більшість фірм німецьких інвесторів, які вистояли навіть в кризу, “Форшнер Україна” будь-що і далі продовжуватиме виробництво.

Deutsche Unternehmen in der Ukraine Forschner

Німецькі інвестори – за євроінтеграцію України
“Форшнер Україна”: робочі місця не лише для Сваляви

Виробництво кабельних джгутів для автомобілів та автобусів підприємство “Форшнер Україна” розпочало 2003 року на базі колишнього заводу “Електрон” у селі Неліпино поблизу Сваляви на Закарпатті. Окрім вигідного прикордонного розташування, німецьких інвесторів 10 років тому переконала ще й порівняно низька оплата ручної праці. У свою чергу, 1000 працівників раді взагалі мати роботу.

Автор: Тетяна Бондаренко, Наталія Соколовська

Більше з рубрики

Beruf Architekt
Дослідження: До 2040 року Німеччині бракуватиме понад 3 мільйони кваліфікованих кадрів 30.08.2017

Старіння населення призведе в Німеччині до великої нестачі кваліфікованих кадрів у низці професій – 2040 року країні бракуватиме до 3,3 мільйона кваліфікованих робочих, техніків, медичних працівників та інших кадрів.


Через що у Румунії померли 50 мільйонів бджіл? (30.08.2017) 30.08.2017

50 мільйонів бджіл загинули на сході Румунії через застосування отруйної речовини – фіпроциду. Пасічники доси борються за притягнення винних до відповідальності.

Symbolbild Ukraine Russland Gaspipeline
Попри тиск Заходу: український уряд захищає газові схеми 30.08.2017

Реформи в енергетичній сфері забуксували, щойно розпочавшись. Європейські партнери розчаровані: Київ обкручує їх круг пальця. Українські ж споживачі продовжують платити власникам офшорних посередників.