ІТ Weekend: 10 тез про штучний інтелект, віртуальну реальність та кібербезпеку

logo


Компанія SoftServe на конференції ІТ Weekend: Research&Security зібрала експертів з провідних українських компаній, а також із закордону (Лондон). Експерти та учасники говорили про технології, зникнення приватності, місце України на світовому ринку та новітні дослідження зі сфери штучного інтелекту. Lviv.com записав найцікавіші думки.

1. Орестіс Джорджіу, дослідник, власник патентів та екс-співробітник Toshiba Telecommunications Research, провідний експерт R&D.

“Дослідження пояснити важко, хоча зараз суспільство спрямоване на розвиток науки і нарешті проявляє до неї велику увагу. Але, приміром, якщо ви обрали темою своєї роботи блакитне небо, чи якісь революційні технології, які пересічним громадянам зрозуміти спочатку вкрай важко – слід пояснювати, навіщо ви це робите. Тоді помагає нетворкінг. Залучення громадськості – одна з важливих цілей у пріоритетах науковців.

Наша нова розробка у Ultrahaptics дозволяє отримувати фідбек без дотику – це може бути корисно в медицині, віртуальній реальності, іграх. Сподіваюся, нові навчальні програми, які зараз впроваджують в університетах, будуть враховувати й ці винаходи. Тому вченим важливо ділитися своїми здобутками, а не тримати їх закритими в лабораторіях.”

2. Яна Тераніс, організатор ІТ Weekend

“Ця конференція зібрала понад сотню людей. Вона відрізняється від попередньої насамперед самими учасниками – тут зібралися люди з різних компаній, професіонали, яким важливо здобути нові знання, є багато СЕО, є гості з Лондона. Унікальні відвідувачі та цікава атмосфера – це те, що важливо. Можна познайомитись із людьми, які в майбутньому можуть стати бізнес-партнерами.

Ми також врахували побажання людей, тому зробили захід максимально адаптивним для засвоєння знань – ніяких ранкових реєстрацій, чи круглих столів пізно ввечері – все в максимально комфортні для засвоєння інформації години, такий собі активний продуктивний вікенд. Крім того, на свіжому повітрі у комплексі “Древній Град” можна й відпочити. Сподіваємося, нова інформація так швидше запам’ятається.”

3. “Цінності даних мають бути цінними.” (small-talk учасників на перерві)

Цього року команда Security компанії SoftServe отримала нагороду “Cybersecurity Team of the Year” серед “етичних” хакерів та фахівців з інтернет-безпеки східноєвропейського регіону. Приз дістався за участь у конкурсі Cybersecurity Excellence Awards.

4. “У часи комп’ютеризації потрібно зважати на те, щоб мікрохвильовка не заблокувала вам двері з дому. Смарт-хоум має мати й душу.” (з розмов за обідом)

Розробники мають орієнтуватися на те, щоб штучний інтелект і машинна інженерія не керували людиною. Машина – твій друг, помічник, а не господар. Людина просто опановує нове вміння з нею, створює нові можливості, а не підкоряється тому, що пропонують. Зараз над цим працюють світові фахівці, які займаються вивченням віртуальної і доповненої реальності, мініатюризації та безпеки.

Наприклад, коли ти одягаєш окуляри віртуальної реальності і ходиш поміж хмарочосами, важливо розуміти, що ти стоїш на дошці, яка розташована за 10 см над асфальтом. Це просто ще один метод розвинути уяву.

5. Назар Тимошик, Security Consultant Lead у SoftServe

“Дуже важливо берегти приватність. Коли машина може ідентифікувати твоє обличчя на фотографії, варто двічі подумати, які фото виставляти і куди.

Класний придумали маневр: реєстрація безкоштовна – видалитись 20 $. А ви не дочитали цих маленьких літерок.

Питання безпеки – це свого роду рішення таємних спецагентів. Ви їх не бачите, але вони дбають про вас. Або діють проти вас – залежно, на якій стороні ви.

Ніхто не хоче, щоб маніпулювали його свідомістю. Нам нав’язують сотні непотрібних речей, і навіть діти в ранньому віці починають хотіти те, що їм нав’язало суспільство, тому берегти чистоту свого інформпростору – головне завдання.”

6. Влад Стиран, Director of Operations у Berezha Security

“Серед останніх хакерських інструментів і можливих протидій варто відрізняти насильницькі акти і “біле хакерство”. Насильницькі дії з метою зловмисного втручання мають назву кібершпіонаж. І не мають нічого спільного з оплачуваною роботою.

А за гроші ти працюєш над відкриттям кібервразливості. Це хакерство в позитивному руслі спрямоване на те, щоб показати, де є слабкі місця в системі, на які слід звернути увагу.”

7. Микола Максименко, Research Lead у SoftServe R&D

“Ми зараз розробили нову систему фільтрування біосигналів, використовуючи глибокі нейронні мережі у якості фільтрів. Плануємо застосувати це в новій версії BioLock.

Від тестування ідеї “як розпізнавати людей з кардіограми”, про яку ми дізнались з наукових статей, до безпосереднього втілення в прототип BioLock пройшло понад три місяці. Застосувати цю розробку можна в різних сферах – від кредитних карток, які вмикаються тільки, коли їх тримає в руках власник, до звичайного велопрокату.

Цікаво також вивчати нові сфери застосування штучного інтелекту. Адже наше середовище – частина нас самих, і можна це поєднувати. Лише слід пам’ятати, як добре наше середовище відчуває нас. В R&D наша група працює зараз над втіленням АІ у різноманітних продуктах.

Ми багато працювали і над розпізнаванням хвороб та станів людини з біосигналів. Зараз у нашому фокусі – візуальна ідентифікація людей з високою точністю, яка б дозволила використовувати власне обличчя, як квиток на концерт, чи перепустку в офіс.”

8. Лана Мальована, CEO at Raccoon.world

“З нашою кліпсою в іграх ви не потребуватимете мишки чи клавіатури. Це відчуття свободи. Розробка не має проблем з кастомізацією, а також легко одягається на руку. Її протестувало вже понад 5000 людей. Переважно чоловіки, віком від 18 до 35 років. Ось такий новий погляд у майбутнє.”

9. Олександр Сухолейстер, Principal Technologist у SoftServe

“Ти можеш знати пін-код, чи пароль, мати ID Card, але передовсім ти – людина, в якої є серце, очі, руки, обличчя. Це – ключ до розпізнавання всього.”

10. Семен Фріш, VR/AR Engineer у SoftServe

“Більшість людей не особливо париться над тим, щоб видумувати суперзброю проти вас у грі. Це зазвичай прості базові речі. Але вони апелюють до ваших інстинктів, уяви, рівня розвитку. Забагато об’єктів не буває, якщо ви хочете пройти все. Я роблю ігри з 12-річного віку, і бачу, що змінюються технології, а людські ресурси і можливості при цьому – залежать вже від кожної людини.”

Фото Іван Іщенко