IT woman: які дівчата творять ІТ Львова сьогодні? (Part 2)

logo


Наш проект IT woman продовжується з приходом літа! Адже влітку жінки ще прекрасніші, тож у сфери ІТ просто немає жодних шансів, щоб не підкоритись перед їхньою сміливістю та інтелектом. Lviv.com продовжує знайомити вас із тими, хто змінює майбутнє вже сьогодні. Як їм вдається творити одну з провідних індустрій світу?

Орися Хім’як
PR-директор у Lviv IT Cluster

Ніколи не бачила себе в ІТ-сфері і не уявляла, що тут можуть бути такі круті проекти. Але людям властиво помилятись. За освітою я журналіст та філолог, проте вже два роки працюю у Lviv IT Cluster. Уже навіть маю маленьку, але дуже потужну піар-команду.

За час моєї роботи тут горю цікавезними проектами, які змінюють моє місто, освіту, інфраструктуру і не залишаються непоміченими. Це дуже надихає. Ця робота дала можливість мені реалізуватись, познайомитись із сотнями класних людей і організовувати найкрутішу ІТ-подію країни IT Arena. Головне, що всі ці два роки я знала, що титанічні зусилля, вкладенні у роботу, ніколи не були змарновані чи применшені.

Це те, чим приваблює ІТ-сфера: якщо ти готовий викладатись і розвиватись – тебе будуть цінувати. Хочу вірити, що за кілька років я буду в змозі зробити так, щоб про якісний український стартап говорили усі, починаючи від Кремнієвої Долини й завершуючи Азією. Бажаю стати PR-менеджером юного українського стартапу, щоби бути з таким проектом від зародження до моменту тріумфу.

Леся Мандзевич
Employer Brand Manager у N-iX

То була зима Майдану. Я саме збиралася міняти роботу, як у п’ятницю ввечері зустріла давню подругу, яка шукала піарника-маркетолога. Кілька співбесід, тестових завдань, трохи життя в режимі очікування – і ось я увійшла в ІТ.

Відтоді я мала нагоду бути причетною до цілої низки яскравих проектів, реалізувати чимало кампаній, познайомитися із сотнями крутих людей і, будучи гуманітарієм до кісткового мозку, таки захопитися цим світом технологій.

У чому найбільша перевага ІТ? Забезпечуючи фінансовий тил, ця робота дає людям можливість і простір для саморозвитку. Кар’єра, хобі, мови, подорожі – все, що заманеться. В ІТ це навіть своєрідний культ – не стояти на місці. Мені не довелось опановувати фах тестувальника чи девелопера, натомість я маю змогу розвиватися у цій індустрії в приємній мені професії.

У майбутньому цікавлять стратегічні рівні: від абстрактної філософії до практичної побудови бізнесу світового взірця.

Марічка Джала
Product Manager у Teamvoy

Я навчалася на факультеті прикладної математики ЛНУ ім. І. Франка. Через два роки після вступу в університет зрозуміла, що виш мені не дасть навичок, які потрібні для того, щоб працювати web-розробником. Тому знайшла роботу і почала розвиватись у напрямку web-розробки вже на роботі.

Після чотирьох років комерційного програмування, я зрозуміла, що мене більше цікавить бізнес-сторона розробки програмного забезпечення. Тому зараз працюю продакт-менеджером. Робота мені дає чимало: особистий розвиток, цікаві проекти з замовниками з різних куточків світу. Разом ми створюємо реально класні штуки. Також дуже люблю свій колектив: це розумні прогресивні люди. А ще офіс в нас у самісінькому центрі Львова.

Мрію мати свою компанію, в ідеалі – продуктову. Без залучення будь-яких інвесторів. Це досить важка для реалізації мрія, і втілювати її я почну не швидше, ніж за 3-4 роки.

Мені подобається ІТ тим, що у нашій сфері загалом всі люди доволі відкриті і готові допомогти/порадити/поділитися досвідом. Немає корупції і тебе оцінюють за твоїми здібностями. А ще є багато можливостей попрацювати на різних компаніях закордоном і набути там величезного досвіду.

Маряна Кіра
Co-founder у DaKiRy

Мене часто запитують, як від культурних проектів перейди до проектів у сфері ІТ. Тематика може бути різна, але решта все – схоже. Я була дотична до організації Форуму видавців у Львові, тож знаю, що на ІТ-конференціях, де буває по дві-три сотні людей, важливо, щоб ти був гнучким та мобільним, добрим менеджером та управлінцем. Ми самі цього теж завжди вчимося. Адже зараз ідеї та концепції змінюються настільки швидко, що деколи важко встежити за всім. Але бізнес – це люди, спілкування з людьми.

Організовувати конференції, працювати з ІТ-компаніями -це завжди цікаво, адже намагаєшся продумати всі деталі. І лише через декілька днів приходить усвідомлення проробленої масштабної роботи.

В ІТ-індустрії ти завжди можеш придумати все, що хочеш. Головне завдання – пояснити іншим, чому це класно чи важливо. Люди зі сфери ІТ – більш відкриті та краще сприймають нововведення, ризикують, запускають стартапи, і головне – не бояться помилятись. Це дуже мотивує.

За час роботи я познайомилась з величезною кількістю людей, які запускали різні проекти, і навіть якщо щось ішло не так – це їх не зупиняло. Кажуть, дорогу долає той, хто йде. Так ми разом міняємо наше місто, і це мені дуже подобається.

Зоряна Дошна
R&D Manager у SoftServe

Я почала працювати в ІТ понад шість років тому. Моя перша робота стартувала із проходження переддипломної практики в університеті. Будучи студенткою 5-го курсу, я шукала, де можна практично використати знання, набуті на кафедрі економічної кібернетики ЛНУ ім. І. Франка. Потрапивши в компанію, яка займалась розробкою та впровадженням ERP систем, я працювала консультантом понад два роки, потім – проджект-менеджером, а згодом потрапила у SoftServe.

Уже майже 4 роки, я “живу” зі своєю командою у якості R&D менеджера. Усі ми дуже різношерстні – інженери, досліники, вчені та лідери. Кожного тижня працюємо з новими технологіями, бізнес-проблемами, цікавимося потребами ринку. Ключовим напрямком нашої роботи є дослідження на перетині різних галузей промисловості та інновативних технологій, зокрема штучний інтелект (AI), віртуальна та доповнена реальність (VR/AR), інформаційна безпека (Security) та багато інших. Так створюємо рішення на майбутнє.

Мені цікаво постійно займатися чимось новим, люблю складні проекти, над якими треба добряче попрацювати аби досягти результату, саме тому я в R&D. У майбутньому хочу розвивати себе, як керівника і як лідера, допомагати підопічним вдосконалюватись і ділитися досвідом з тими, хто цього потребує. Змінити компанію – навіть не думала, SoftServe – це моя велика любов! Стосовно зміни посади, віднедавна, крім своїх звичних обовязків, виконую роль Client Success Leader – управляю очікуваннями клієнтів та слідкую за тим, аби наша співпраця була успішною. Надалі буду розвиватися ще й у цьому напрямку.

Наталія Табачин

Координатор проекту Nravo kids у Nravo

До проекту Nravo Kids я працювала у зовсім іншій сфері, пов’язаній з ресторанним бізнесом. А потім, перебуваючи у декретній відпустці, присвятила багато часу, щоб зрозуміти, що саме мені цікаво, в якому напрямку я хочу розвиватись, яка галузь перспективна і цікава для мене. Тема дитячих ігор була мені на часі, діти підростали і почали цікавитись гаджетами. Я зрозуміла, що український ринок розвиваючих ігор для дошкільнят майже порожній і потребує багато вдосконалень. Так виникла ідея розпочати “дитячий напрямок” в компанї Nravo.

Звичайно, спершу було лячно. На той момент я зрозуміла, що потрібно додатково навчатися. Пішла на різноманітні курси і сьогодні вивчаю, як правильно керувати проектом, як розвивати бізнес. А найбільше вчать власні помилки.

Поєднувати роботу і догляд за дітьми можна. Не скажу, що завжди легко. Діти потребують багато уваги, і мені інколи здається, що я замало часу з ними. Але завжди дотримуюсь правила, що коли щаслива мама, то й діти будуть задоволені.

Для того, щоб все встигати, планую свій день, тиждень, місяць. Ми з сім’єю любимо активно відпочивати, кататись на велосипедах, на роликах, ходити в басейн, інколи просто малювати і читати книги, чи грати в відеоігри. З чоловіком теж ніколи не забуваємо, як були дітьми!

Наталія Тарнопольська
HR-менеджер у “ШАГ”

Раніше я працювала копірайтером на freelance. Але виникло бажання щось змінити, тож відгукнулася на вакансію в ELEKS. За майже три роки роботи в компанії отримала багато позитиву та досвід спілкування з IT-people.

Далі були роки в продажах, навчання з психології, рекрутинг. Навіть визначила ідеальну роботу для себе: “HR в IT, і щоб поруч бігали діти”. Так прийшла в “ШАГ”. Зараз тут період змін: компанія росте, розвивається і ставить високі вимоги до викладачів, бо саме вони “вирощують” майбутніх айтішників. У нашій команді працюють натхненні практики, які діляться своїми знаннями. Спілкування з талановитими людьми вимагає певної гнучкості, тому я постійно вчуся. А ще в нас сформувалася доброзичлива атмосфера, тому жартую, що “ШАГ” – моє місце сили.

Юстина Гриник
HR Marketing Specialist у SoftServe

Я працюю в ІТ-сфері вже понад чотири роки. Зараз я працюю у компанії SoftServe, а раніше – займалася соцмережами в невеличкій компанії Intelex. У SoftServe запросила подруга, коли відкрилась вакансія, тож я тут вже півтора року. Це моя perfect job! Займаюся креативним наповненням соцмереж, створенням контенту і намагаюсь не зненавидіти FB за постійні оновлення.

Мій напрямок – employer branding, себто позиціонування компанії на ринку. Наш класний інстаграм і фейсбук – це я. Ми відстежуємо, що цікаво, що ні, скільки кліків, скільки поданих CV, скільки заявок на наші курси, як краще подавати різні напрямки. Нещодавно розробили guideline (tone of voice) для подачі різноманітної інформації, щоб отримати максимальний результат з одного поста. Тобто дуже багато статистики, аналітики, підрахунку. А ще я проводжу екскурсії по компанії.

ІТ-сфера зараз в Україні дуже цікава, бо стрімко розвивається, росте, змінюється. І разом з нею постійно оновлюєшся ти сам, розвиваєшся, як особистість, і як професіонал.

У майбутньому мрію пробігти афінський марафон і збільшити аудиторію наших соціальних спільнот.

Марія Шепель
CMO у Lviv IT Step Academy

Я вважаю, що ІТ – це сфера для прагматиків, які люблять нові виклики та завдання. Я сюди потрапила понад рік тому. За останні кілька років у Львові стався такий-собі ІТ-бум, але для мене ІТ – це невичерпні можливості. Тут ніколи не стане нудно, адже технології розвиваються дуже швидко. Також мені подобаються люди. Наприклад, бачити, як десятирічні студенти Малої Академії конcтруюють та програмують роботів на Arduino – неймовірно надихає.

Вважаю, що розуміти ІТ повинен кожен. Ми бачимо, як стрімко технології заходять в суміжні галузі, як оптимізують свою роботу великі підприємства. Якщо ми хочемо бути попереду та бути успішними – ми повинні мислити “айтішно”.

Зараз в роботі в мене є велике бажання навчитись аналізувати, складати пазли докупи таким чином, аби передбачати розвиток технологій, потреби ринку, працювати над розробками ще до їх втілення закордонними компаніями. І неймовірно тішить, що в Україні та у Львові зокрема є ІТ-університет, наприклад. Ми маємо все для того, щоб львівські айтішники не були сервісом для закордонних компаній, а самі створювали продукт. Дуже хотілося б стати свідком того, як частка продуктових компаній зросте хоча б на 50 %.