Із чого складається львівське сміття. Результати дослідження

logo
120045_iz_chogo_skladaetsja_lvivske_smittja_rezu.jpeg


Дослідження морфології твердих побутових відходів дослідили фахівці компанії Egis.фото: abc.net.au

фото: abc.net.au

Витяг із дослідження надав Tvoemisto.tv керівник групи проекту ТПВ Львівської міської ради, директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. 

Дослідження проводилося у червні та встановило, що третину відходів складають органічні відходи, майже стільки ж в контейнерах опиняється вторсировини, а також будівельного сміття. 

У висновку вказано: «Якщо підвести підсумки результатів, то ми побачимо, що типове побутове сміття складається з наступних фракцій: харчові відходи – 31%, відходи з саду (городу) – 7%, папір – 2.4%, картон – 2.9%, композитні матеріали – 1.4%, текстильні матеріали – 1.1%, санітарні текстильні матеріали – 11%, пластмаси – 13%, скло – 10%, метали 1.5%, небезпечні відходи – 1.8%, дрібні елементи – 15%. В цілому, слід зазначити, що органічна фракція вище середнього по країні, а паперова/картонна – нижче».

Майже 27% відходів, що потрапляють у загальні контейнери, становить будівельне сміття, що не підлягає переробці. 

Дослідження морфології ТПВ є складовою підготовки стратегії міста щодо поводження з відходами і дає можливість визначити оптимальну систему збору і переробки сміття. 

З квітня коштом уряду Франції у Львові працює компанія Egis, що розробляє концепцію стратегії поводження зі сміттям та консультує з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. 

Зоя Красовська


Реклама

А поділитися?