“Я вважаю це цілеспрямованою акцією”, – Олег Гончарук про сміття

logo


Безпрецедентні випадки незаконного ввозу на Прикарпаття львівського сміття в величезних обсягах спричинили великий суспільний резонанс.

На колегії ОДА сьогодні, 6 червня, Олег Гончарук підняв гостру проблему зі сміттям, повідомляє WestNews.

“Четвертого липня провів нараду, утворив робочу групу з Ярославом Паранюком на чолі, розроблено алгоритм дій у випаду в’їзду мішини зі сміттям.

Ситуація така: машина заїжджає на територію області, на посту зупиняють машину, вона опломбована, має всі дозволи на транзитний проїзд…

Сміття перевірили, воно зі Львівщини” – коротко пояснив суть проблеми очільник ОДА.

“Я вважаю це цілеспрямованою акцією, поки не скажу, кого проти кого“, – додав він.

Гончарук стверджує, що мав про це розмову з головою ЛОДА Олегом Синюткою. Той заявив, ніби все сміття, яке вивозять зі Львівщини, повністю задокументоване і має всі дозволи та конкретні місця вивозу.

Львівське сміття в Микитинцях

Львівське сміття в Микитинцях

Також до обговорення долучився заступник начальника управління екології та природних ресурсів Андрій Пліхтяк. Він зазначив, що за період резонансних ввозів сміття на територію Івано-Франківщини із сусідньої області відходи скинули в таких місцях: село Тарасівка Тлумацької ОТГ, село Руда на Рогатинщині, село Ланчин Надвірнянського району, села Хриплин (100 тонн) і Микитинці (120 тонн) Івано-Франківської міськради, Галицький, Снятинський, Долинський райони. Всього на сьогодні це 11-12 випадків, останній із яких трапився в Микитнцях. Завезене сміття активно вивозять на полігони силами і коштом місцевих влад та ОДА. У Болехові й Нижнові Тлумацького району та в Рогатині організовано пости національної поліції – в Рогатині їх є три. Крім поліціянтів, до захисту області залучають екоінспекцію і просять організовуватися самих місцевих мешканців.

Голова облради Олександр Сич наголосив на тому, що, крім кримінальних проваджень, місцевим владам треба подавати цивільні позови і вимагати відшкодування витрат на вивезення чужого сміття, адже це коштує немалі гроші.

Нагадаємо, попри те, що сім прикарпатських міст офіційно відмовилися приймати львівське сміття, пізніше львівське медичне сміття (шприци й крапельниці) знайшли на Долинщині, в селі Руда на Рогатинщині львівські відходи висипали прямісінько посеред дороги, близько шести 20-тонних фур зі сміттям вивантажили в Тарасівці Тлумацької ОТГ, купи сміття знайшли поблизу Галича, а кульмінацією стало вивантаження 120 тонн львівського сміття в Микитинцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборгованість у сфері юстиції на Прикарпатті перевищує 4 мільярди