Як це, малювати пластиліном: У Львові відкрилася виставка незвичайного живопису

logo


За темою

Пластилінове мистецтво. Виставку незвичайного живопису представили у Львові. Близько 20 полотен, написаних не олійними фарбами, а звичайним пластиліном, мисткиня Алла Вострякова у Львові показала вперше. До того картини подорожували Європою. Про унікальне мистецтво далі у сюжеті журналіста “5 каналу” Марти Шикули.

Художниця Алла Вострякова нині працює над картиною – Львів у калюжах. Зізнається: робота складна та кропітка. В одному полотні може бути щонайменше двісті відтінків, які авторка змішує самостійно зі звичайнісінького пластиліну.

Художниця розповідає: “Для цього потрібне оргскло, палітра моя, на якій я змішую кольори, і звичайнісінький пластилін. Цей матеріал дуже добре підходять для моєї роботи він легкий не б’ється, він не пропускає ультрафіолет, тому пластилін не тече, не змінює колір, не тріскає”. Над однією роботою мисткиня може працювати кілька місяців. Надихає музика.

Пластиліновим живописом Алла Вострякова займається вже 16 років. За цей час створила понад 200 картин. Після виставок у Європі частину експонатів вперше представила у львівській галереї.

Юлія Бодак, адміністратор галереї, каже: “Це рідкісне явище. Таке диво роботи. В світі людей вісім, які творять, а такий рівень професіоналізму особливо в Україні то на пальцях однієї руки не знаю чи можна перерахувати.

Відвідувачі не одразу розуміють що картини пластилінові. Тому на одній із картин авторка залишила спеціальний отвір, де глядач може побачити роботу виконану з матеріалу для ліпки.

Виставка триватиме два тижні. Потому пластилінові картини знову вирушать до Європейських галерей.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою:

Унікальні картини українки: яку техніку вигадала мисткиня зі Львова