Як донбаський десант «брав» Львів

logo


Сьогодні, 31 жовтня, на апаратній нараді в міськраді м. Мирноград (колишній Димитров) начальник сектору з внутрішньої політики Оксана Шперчук розоповіла про візит до Львова, що відбувся в рамках проекту ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України».

Учасниками візиту на тему «Сталий розвиток громадського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування» виступили представники органів місцевого самоврядування, голови та члени Громадських Рад з 10 міст Донецької області.

Вони побували на презентації досвіду громадської організації «Кращий Сихів», що бере активну участь у забудові та розвитку спальних районів міста (органи самоорганізації). Також побували у місті Кам’янка-Бузька Львівської області, де їх ознайомили з успішним досвідом залучення донорських коштів до реалізації енергоефективних проектів. В місті працює громадська організація «Агенція регіонального розвитку Кам’янка-Бузького району», цілі та завдання якої направлені на залучення та впровадження програм, проектів для підвищення якості життя людей, створення умов для їх самореалізації та розвитку бізнес-середовища.

Поспілкувались гості і Донбасу і з начальником відділу громадського партнерства Львівської міської ради, Орестом Файфурком, на тему «Громадські ініціативи та їх впровадження в громадах, відкритий бюджет, громадський бюджет». В місті Львів існують громадські ради при управліннях міської ради з чисельністю 3-4 чоловіка. Також існує програма «Громадський бюджет», бюджет якої становить 1 % від загального бюджету міста. Міська рада активно працює з громадськими організаціями, щодо участі в конкурсах соціальних проектів, націлених на розвиток інфраструктури міста. Працюють електроні петиції, відбувається інтернет голосування серед населення по впровадженню проектів.

А ще у Львові працює громадська організація «Центр громадянських ініціатив», завданнями якої є залучення інвестицій в розвиток території. Організація активно співпрацює з місцевою владою та громадськими організаціями по написанню проектів, які беруть участь в обласних та місцевих конкурсах.

Процес створення об’єднаних громад в Львівській області проходить також нелегко як і в Донецькій, у відсотковому вираженні у Донецькій створено громад – 3 з 38 -7,9 %, у Львівській 16 з 89 – 17,9 %, але в них працюють громадські організації «Центри місцевого розвитку», робота яких направлена на консультативну допомогу населенню, щодо створення громад та співпрацю з облрадою щодо внесення змін до перспективного плану. Такий собі посередник-радник щодо дотримування інтересів населення, бізнесу, влади для створення спроможних громад.