Як львів’янам не стати жертвою квартирних крадіїв

logo


Квартирна крадіжка роками залишається одним із найпоширеніших видів кримінальних правопорушень. Пік «активності» злодіїв припадає на періоди свят та відпусток, особливо у літні місяці, які у більшості людей асоціюються із теплом, поїздками та відпочинком. Але для злодіїв – це «найприбутковіший» період. Час, коли люди залишають свої помешкання, а у них – цінні речі. Про це Львівському порталу повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області.

Як злочинці проникають у квартири та будинки? Найчастіше вони підбирають ключі, зламують замки та пошкоджують двері або вікна. Саме від проникнень через вікна часто страждають мешканці перших поверхів будинків, адже досвідчений злодій може дуже спритно їх відчинити з вулиці.

Про те, як вберегти помешкання та цінні речі від злочинців, розповіла заступник начальника Франківського відділу поліції підполковник поліції Юлія Куницька:

«Щоб максимально захистити від зловмисників свій дім, під час відпустки, потрібно дотримуватись кількох простих порад:

– для початку, на першому поверсі на вікнах повинні бути встановлені решітки, а на вході, незалежно від поверху, – якісні двері та замки, саме від них найчастіше залежить безпека вашого дому;– також я раджу віднести усі цінні речі родичам або друзям, бо злодії в основному беруть готівку та ювелірні прикраси, тобто те, що легко сховати; оскільки, габаритну техніку важко винести непомітно, тому можете залишити в близьких ще й ноутбуки та планшети; забравши із помешкання найцінніше, ви точно вбережете речі від злочинців;– не забувайте й про Поліцію охорони. Уклавши договір із цією державною структурою, ви надійно захистите власне помешкання. Також, у разі пограбування держава може виплатити вам компенсацію, якщо це передбачено умовами договору;– завжди попереджайте сусідів про від’їзд. Якщо довіряєте їм, то краще залиште ключі, щоб вони перевіряли квартиру та створювали ефект присутності мешканців (вмикали світло, відкривали штори, поливали квіти забирали газети із поштової скриньки тощо);– також варто не шкодувати грошей на камери відеоспостереження у під’їздах та біля входу; вони хоч і не попередять злочин, зате допоможуть згодом знайти злочинців.»

Навіть якщо ваше помешкання обікрали, все ж є шанси розкрити злочин, встановити злодія і повернути викрадене майно – і вони досить високі. Найчастіше злочинців знаходять «по гарячих слідах», опитуючи свідків та переглядаючи записи тих же камер спостереження. Їх також можуть знайти по відбитках пальців, але досвідчені злодії працюють у рукавичках. В особливих випадках правоохоронці використовують негласні слідчі (розшукові) дії. Такі як: аудіо- та відеоконтроль особи чи місця, а також зняття інформації із транспортних телекомунікаційних мереж та із електронних інформаційних систем.

Та як би швидко та якісно не працювали правоохоронні органи, все ж краще попередити злочин, завчасно захистивши своє помешкання від злочинців. Це допоможе вберегти вас не лише від матеріальних втрат, а й від набагато гіршої шкоди — моральної.

Довідка: стаття 185 Кримінального кодексу України, крадіжка – таємне викрадення чужого майна. Цей злочин, поєднаний із проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Здавалося б, охоронні системи та засоби безпеки з кожним роком лише вдосконалюють, тому ми уже давно повинні були б забути про такий вид злочинів. Але правопорушники також щороку вдосконалюють свою майстерність, та й не усі власники помешкань знають про основні правила безпеки.