​Як львівська мерія з перевізниками бореться

logo


У міській раді намагаються розірвати договори з перевізникми, які не виконують свої зобов’язань. Перевізники в свою чергу подають апеляційні скарги. В той же час через суд управлінню транспорту заборонили укладати угоди з перевізниками і визнали укладені угоди недійсними.

Двоє з п’яти львівських перевізників суд позбавив права працювати, скасувавши дію укладеного договору. Так, підприємства «Міра і К» та «АТП 14630» зараз працюють нелегально. Головна причина – недотримання міською радою Закону «Про автомобільний тарнспорт», коли депутати оголошували про конкурс.

У міській раді та управлінні транспорту «мовчки» сприйняли цей факт, оскільки з цього часу і досі перевізники безперешкодно виконують свою роботу. Якщо угод немає, перевізники не несуть жодної відповідальності за свою роботу і працюють на «чесному слові», а виїзди водіїв не задокументовані.

Зауважимо, що згадані перевізники подали неправдиві дані про транспорт, яким володіють, але конкурс виграли. Після цього влітку у міській раді все ж вирішили розірвати угоди з перевізниками, про що й повідомили їх – листами. Але підприємства листи оскаржило, а львівський господарський суд визнав право перевізників надавати послуги згідно угоди.

Апеляцій від міської ради ніхто не дочекався. Водночас це зробили у ГО «Львівтрансзахід». Таким чином на рішення господарського суду наклали апеляційну скаргу і воно наразі не почало діяти.

Чому міська рада не може укладати договори?

За позовом підприємства «Матеріал-Сервіс» Дніпропетровський адміністративний суд заборонив міській раді проводити конкурси та укладати угоди з пеервізниками або ж змінювати їх. У рішенні суду зазначено, що під час проведення конкурсу управління тарнспорту ЛМР грубо порушило правила проведення конкурсу.

Зокрема йдеться про «утиски» малих підприємств і створення нерівних умов для учасників. Так, для проведення конкурсу у міській раді поділили маршрути на лоти. Велика кількість маршрутів потребує відповідного автопарку, якого у малих підприємств просто немає.

При цьому підприємство «Міра і К», маючи недостатню кількість автобусів, виграло лот «2 (10 маршрутів). Також досить зручно в одному лоті був 21 маршрут, для якого потрібно 256 автобусів (+ майже 40 резервних). Саме стільки є у львівського АТП №1. А за деякий час до того саме це підприємство їх почало закуповувати.

Після цього управлінню транспорту «зав’язали руки». Судове засідання із цієї справи призначене на 17 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, раніше «Львівські» писали про те, що водія маршрутки позбавили водійських прав.