Як новий трамвай “Електрон” “зістрибнув” із рампи й опинився у львівському депо

logo


Колишній громадський активіст, а нині працівник департаменту розвитку міськради Львова Олександр Шутюк розповів, як став свідком відвантаження нового трамваю “Електрон” із однойменного заводу до депо на вулиці Городоцькій.

Сашко зізнався, що усе вийшло зовсім випадково — він їхав автобусом біля торгового центру “Скриня” й помітив блимання помаранчевих мигалок на трейлері. Тому вийшов з автобуса та пішов поглянути на усе зблизька.

“Вживу бачив такий процес вперше, тому зацікавився та трохи пофотографував. Щоправда, процес фотографування завершився дещо дивним епізодом, який трохи зіпсув враження від загалом позитивної події”, — анонсував Сашко.

Робітники у той момент якраз знімали розтяжки, прикріплені між вагоном і трейлером. “На відміну від перших екземплярів, вентиляційні кватирки тут не відкривні, а розсувні. Як на мене, це крок назад в плані зручності, хоча така конструкція очевидно дешевша”, — коментує Олександр Шутюк у розповіді на власній сторінці в ЖЖ.

Вагон з рампи опускали лебідкою. “За процесом спостерігала група чоловіків керівного вигляду. В якийсь момент почув розмову про себе:

– Он, дивись. Ходить, фоткає.

– Та то якийсь турист напевно”, — цитує розмову робітників Олександр.

Відтак вагон ввімкнув дзвінок і почав спуск. “Трохи про техніку безпеки. Розвантаження відбувалося у сутінках посеред жвавої вулиці, але на жодному з робітників не було сигнального жилета, ще й футболки в усіх як на підбір чорні. Якихось огороджень, знаків чи бодай конусів я також не помітив. Хоча можливо просто в кожного з них є по сім життів у запасі”, — припустив Сашко.

Після спуску з рампи “КрАЗ” “Львівелектротрансу” потягнув новий трамвай на територію депо.

“Провів вагон до воріт. На підході до них охоронець у формі ввічливо попросив на заходити на територію, на що я із розумінням відповів, бо навіть не збирався. На цьому в принципі можна було і розходитися, але тут в розмову втрутився розмитий силует, що видніється на фото ліворуч.

Спочатку силует повідомив, що його попросили мені сказати, мовляв фотографувати заборонено і що його робота полягає у слідкуванні, аби ніхто нічого не фотографував.

Схоже, інтуітивно він відчував, що підстав щось вимагати в нього немає, тому з манерами типового гопника він почав вантажити мене дивними запитаннями типу “Ну а нашо ти фотографуєш? Ну а хто ти такий? Ну а шо ти з тими фотографіями потім робиш? І шо, вони в тебе потім вдома на стіні висять? Ну а шо тут фотографувати? І шо, ти спеціально сюди їхав, щоби то фотографувати? От він почне по вулицях їздити, тоді і будеш фотографувати, а зараз нема чого”.

Після кількох зауважень щодо “тикання” незнайомим людям він зі скрипом перейшов на “ви”, але запитання продовжувалися. Коли вони пішли по колу, стало нецікаво, я попрощався та пішов. Трамвай тим часом заштовхували до ангару”, — підсумував свою розповідь працівник міськради.