Як по-новому працюють державні службовці: у чому особливості нового Закону

logo


15 серпня 2017 13:37 Переглядів: 3 Коментарів: 0 Друкувати
Як по-новому працюють державні службовці: у чому особливості нового Закону
Навесні минулого року в Україні почав діяти новий Закон “Про державну службу”. Про його особливості та те, як Закон працює на практиці розповідав сьогодні ужгородським журналістам заступник начальника міжрегіонального управління Національного агенства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко.

За словами пана Миколи, основні цілі реформи державного управління – це деполітизація державної служби, скорочення переліку посад, які відносяться до державної служби, прозорий вступ на державну службу з врахуванням виключно професійної компетенції та захист прав державного службовця.

“Це зроблено для того, аби державний службовець не міг використати своє службове становище під час передвиборної агітації, акцій та заходів, які організувають ті чи інші політичні сили”, – зазначив Микола Трофименко.

Тепер посади для чиновників розділяються на політичні та адміністративні. Також державним службовцям заборонено демонструвати свої політичні погляди, займати посади в керівних органах політичних сил тощо.

Крім цього, на всі посади тепер запроваджені відкриті конкурси. Це, за словами Миколи Трофименка, нова філософія вступу на державну службу, оскільки оцінюється і вимірюється передусім особистісні компетенції кандидата на посаду.

Зараз, наприклад, на Закарпатті оголошено понад 600 відкритих конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби. Про них можна дізнатися на єдиному веб-порталі вакансій державної служби.

Також Закон передбачає і нову модель оплати праці для державних службовців. Тепер частка посадового окладу становить 73%, а стимулюючі виплати – 27%.

Ще одним позитивним нововведенням є те, що керівники органів влади мають робити публічні звіти про свою роботу. Такі звіти на початок року відбулися в усіх міністерствах та центральних органах виконавчої влади.

Закарпатський Кореспондент