Як Саакашвілі зустріли під судом у Мостисьці

logo
133185_jak_saakashvili_zustrili_pid_sudom_u_most.jpeg


У Мостиському районному суді так і не вирішили, чи має Саакашвілі заплатити штраф за незаконний перетин кордону.

Для невеликого міста Мостиська у Львівській області суд над колишнім президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі – подія екстраординарна. Ще за годину до початку судового засідання деякі жителі міста повиходили на вулиці, щоб, як вони казали, “подивитись на самого Саакашвілі”. 

Але вже в подвір’ї суду на грузинського гостя чекала купка чоловіків в чорному одязі, які в руках тримали плакати з написами “Міша – геть” та “Саакашвілі – повертайся в Грузію”. На запитання журналістів,  хто вони такі вони і чого вимагають, один з пікетувальників відповів: “Ми – народ. Ми не з організації. Нам не треба ніякої організації. Ми прийшли сюди, щоб показати Міхо, що тут йому не раді, хай їде собі в Грузію і там керує”. Коли ж до будівлі суду під’їхав автомобіль із самим Саакашвілі, навколо пікетувальників з’явилися поліцейські, але це не завадило пікетувальникам прокричати грузинському гостю “Ганьба”.

Саакашвілі відреагував на пікет обуренням, а пікетувальників  назвав “тітушнею”. “Я підходжу до них, питаюсь, хто вони, звідки – а вони мовчать. Я кажу: ви ж прийшли до мене на суд, то відповідайте, а вони або мовчать, або починають хамити.  Я знаю, що їх найняла влада. Це старі відомі методи: наймати тітушок”,  – пояснив свій гнів політик.

Під судом у Мостиські поліцейські та пікетники

Під судом у Мостисьці юрмилися поліцейські та пікетники

Аргументи захисту

Колишнього президента Грузії та екс-голову Одеської облдержадмінстрації  звинувачують у тому, що 10 вересня він незаконно перетнув кордон у пункті пропуску “Шегині”.  Нагадаємо, тоді натовп його прихильників прорвався через польсько-український кордон та “переніс” політика на територію України. За адміністративним кодексом йому тепер загрожує штраф у розмірі від 1700 до 3000 гривень.  Але навіть якщо штраф призначать, за словами Саакашвілі, він його не заплатить. “Оскільки влада позбавила мене документів, я не можу користуватися своїм єдиним, зауважу, єдиним рахунком в українському банку. Інших рахунків в інших країнах у мене немає”, – каже Саакашвілі.

Після того, як суддя зачитав адмінпротокол, адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала нагадав, що документ їм вручили вже через два дні після правопорушення. Згідно із нормами, цей документ повинні були вручити впродовж трьох годин після скоєння злочину. А крім того, адвокату забракло документів, які регламентують  порядок дій посадових осіб під час замінування, щоб оцінити дії прикордонників.

Представник Державної прикордонної служби Володимир Горошко поведінку захисту екс-голови Одеської облдержадміністрації назвав затягуванням часу. “Це робиться спеціально. Можливо, наступного разу їм знову забракне якихось документів, поміняють адвокатів і знову чогось буде бракувати”, – каже Горошко. Але суддя, щоб отримати всі затребувані стороною Саакашвілі документи, вирішив все-таки перенести слухання на п’ятницю, 22 вересня. А поки в суді збирають документи, Саакашвілі продовжує свій тур Україною. Напередодні він уже відвідав Львів, Чернівціі, Івано-Франківськ та Вінницю, а вже на середу, 20 вересня заплановав зустріч з прихильниками в Дніпрі.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...