Як у Львові стару читальню перетворюють на урбан-бібліотеку

logo


Місце для воркшопів

Ще у 2015 році, коли відбувалося обговорення про те, якою ж має бути урбан-бібліотека, прийняли рішення, що це має бути не звичайна кригозбірня, а сучасний простір для спілкування, дискусій та обміну думками.

Відтак, хоч в бібліотеці і тривали ремонти, у читальному залі бібліотеки, постійно проводилися і досі проводяться різноманітні заходи. Так, нещодавно тут успішно організували перформанс нью-йоркського виконавця. А уже в суботу, 14 жовтня о 18:00, в урбан-бібліотеці відбудеться відкриття проекту “Future Perfect | Доконане Майбутнє”, у рамках Фестивалю аудіовізуального мистецтва “Тетраматика-2017”.

Місцем для воркшопів обрали читальний зал. Анастасія Нечипоренко розповідає, що тут не проводитимуться мегаконференції, але 50-60 людей цілком комфортно можна розмістити.

Лаунж-зона

Для тих, хто прагнутиме попрацювати або почитати книги наодинці, у бібліотеці буде спеціальна лаунж-зона.

“Якщо людина прийшла і не хоче відвідувати майстер-класи або тренінги, вона може зайти в цю кімнату, де буде лаунж-зона, заставлена полицями із книжками, з диваном та пуфами. Саме тут буде урбаністична література”, – пояснює куратор урбан-бібліотеки.

Зараз в бібліотеці працює троє людей включно із Анастасією. Втім, у майбутньому кількість працівників можуть збільшити, адже роботи у бібліотекарів буде більше, ніж раніше.

“Ми йдемо до того, щоб бібліотека стала не просто книгозбірнею, а гібридним простором, який в собі містить коворкінг та виконує освітні функції. Плануємо, що бібліотека покрокує в Новий рік у новому вигляді. Гадаю, це було б символічно”, – додає Анастасія.

Розмовляла Ірина Труш

Фото: Назар Юськів