Яворівський НПП почерпнув досвід «Синевиру» та Карпатського біосферного заповідника

logo


вівторок, 12 липня, 2016, 9:11
Львів

Яворівський НПП почерпнув досвід «Синевиру» та Карпатського біосферного заповідника

Яворівський НПП почерпнув досвід «Синевиру» та Карпатського біосферного заповідника

Яворівський НПП почерпнув досвід «Синевиру» та Карпатського біосферного заповідника

Доброю традицією для вшанування Дня працівника природно-заповідної справи в Яворівському національному природному парку (Львівська область) є організація зустрічей із колегами природоохоронних установ.

Цього року співробітники Яворівського НПП мали можливість відвідати декілька національних парків Карпатського регіону з метою обміну досвіду з питань природоохоронної, науково-дослідної, еколого-просвітницької та туристично-рекреаційної діяльності. Про це повідомив сьогодні, 12 липня, власкорові IA ZIK директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.

З його слів, першою зупинкою стало одне із семи чудес України – озеро «Синевир», що в однойменному природному парку, яке вражає своєю красою, де ознайомились із організацією туристичної діяльності НПП.

«Також яворівчани відвідали візит-центр парку «Синевир», пройшлися частиною туристичного маршруту «Лінія Арпада». Цікаво було почути та побачити, як утримують ведмедів у «Реабілітаційному центрі бурого ведмедя», адже незадовго і на теренах БР «Розточчя» буде функціонувати подібний притулок. На завершення мандрівки національним природним парком «Синевир» ми відвідали «Старе село» – сільський музей архітектури та побуту в Колочаві», – розповідає М. Біляк.

За його словами, наступним об’єктом відвідування стала «Долина нарцисів» Карпатського біосферного заповідника. Хоча нарциси вже відцвіли, віртуальна мандрівка і розповідь перенесла нас у час цвітіння цих чудових квітів.

«Дорогою до «Музею екології гір» зупинилися у самому центрі Європи, де одержали сертифікат та почули розповідь-підтвердження, чому саме поблизу Рахова – «Географічний центр Європи». Відвідавши «Музеї екології гір» – еколого-освітній та історико-культурний осередок Карпатського БЗ, отримали масу цікавої та корисної інформації про історію Карпатських гір, основні типи ландшафтів, тваринний та рослинний світ Карпат.

Зачарувало нас місто Яремче – центр Карпатського національного природного парку. Під час відвідування цих природоохоронних установ ділилися досвідом організації співпраці із місцевими громадами з питань розширення територій ПЗФ, ведення природоохоронної, науково-дослідної, еко-освітньої роботи, залучення туристів та рекреантів. Обговорювали питання і міжнародної співпраці, отримання грандів, написання проектів», – інформує IA ZIK директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.