Кілька десятків праворадикалів зірвав презентацію книги «Ліва Європа» на Форумі видавців

logo
132549_kilka_desjatkiv_pravoradikaliv_zirvav_pre.jpeg


У суботу, 16 вересня, на презентацію книги «Ліва Європа», що мала відбутись у Libraria на вул. Лесі Українки, прийшло близько 50 людей спортивної статури, що намагались зірвати презентацію та співали гімн України. Про це ZAXID.NET повідомила програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк.

«На презентацію прийшли учасники «Правого сектору», я не знаю чи була присутня тільки ця організація, але було приблизно 50 людей. Вони розмістилися ще до початку події в залі і намагались заблокувати проведення самого заходу. Вони забарикадувались у кімнаті і не пускали туди нікого. Прийшли також представники лівих радикальних організацій, що також намагались потрапити на захід. Прийшла поліція охорони і розбороняла дві групи людей», – розповіла ZAXID.NET Софія Челяк.

Відео Тетяни Родіонової

Лідер «Правого сектору» Тарас Бобанич (Хамер) у коментарі ZAXID.NET підтвердив, що на захід прийшли члени «Правого сектору» та інші патріотично налаштовані люди, однак, за його словами, вони не мали намір зривати презентацію.

«Ми почули про цю презентацію, прийшли, бо хотіли її відвідати. Замовили каву і чекали організаторів, натомість прийшла якась жінка і почала говорити, що ми комусь заважаємо, що ми прийшли не на своє дійство. Форум видавці він є відкритий для всіх, будь-яка люди може потрапити туди, як це не на «своє». Ми почали спілкуватись з організаторами, дискутувати, вони називали нас невихованими. Ми вирішили заспівати гімн України, дехто з них встав, а дехто з організаторів навіть не встав, чим виразили неповагу до державного символу», – сказав Тарас Бобанич (Хамер) ZAXID.NET.

Згодом, коли приїхала поліція, усі вийшли на вулицю. За словами Хамера, він також мав розмову з власниками закладу, де мала відбутись презентація. За словами Софії Челяк, власники закладу відмовились надалі співпрацювати з Форумом видавців.

У прес-службі ГУ НП у Львівській обласні ZAXID.NET повідомили, що на місце приїхала поліція та провела з учасниками превентивну роботу, після чого усі розійшлись.

«Ліва Європа» – це збірка статей, котра описує та аналізує історію та сьогодення соціальних рухів в країнах Європейського Союзу, альтернативних до чинного неоліберального порядку.

Додамо, що раніше організатори Форуму видавців звертались у СБУ та поліцію через погрози ультраправих організацій.


Реклама

А поділитися?