Кімнатна авіація. Фоторепортаж із змагання дронів у Львові

logo
108748_kimnatna_aviacija_fotoreportazh_iz_zmagan.jpeg


У трамвайному депо №1 (майбутньому Lem Station) відбулись видовищні перегони спортивних швидкісних квадрокоптерів.фото: Петро Ткачишин

фото: Петро Ткачишин

Рейсинг на квадрокоптерах як спорт в нашій країні з’явився недавно. Фундаторами новинки виступили активісти Федерації дрон-рейсінгу України, організувавши на території Lem Station (Львівське трамвайне депо №1)  третій етап Всеукраїнського чемпіонату перегонів на спортивних дронах. Змагатися за звання найкращого пілота приїхали восьмеро учасників з Харкова, Києва, Дніпра та Броварів.

«Дрон-рейсінг – дружній спорт, в якому практично немає нечесності, адже в більшості ті, хто цим займається, робить це перш за все для власного задоволення. Перегони на дронах обходяться не дешево, тому ніхто не хоче пошкодити свій коптер, хоч без падінь та поломок не обходиться. Навіть якщо пілотові не вдалося з якихось причин пройти перешкоду, він все одно  має повернутися і пролетіти її ще раз вже правильно», – розповів Модест, пілот зі Львова.

Учасники змагалися на спеціалізованому треку, який  Федерація дрон-рейсінгу привезла до Львова з собою. Покращивши лінію перешкод, організатори поставили перед спортсменами нелегке завдання, адже хлопці тестували трек вже безпосередньо у день перегонів. Територію польотів відгородили спеціальною сіткою, щоб уникнути випадкового травмування глядачів, адже дрон здатен розвивати швидкість до 100-150 км/год. Основні критерії за якими судді оцінювало літунів – швидкість проходження заданого маршруту й частота падінь.

Чемпіонат на території Lem Station відбувався у три етапи:

1. Кваліфікація (відбірковий тур, що попередньо визначає рівень літальної майстерності пілотів, а отже – хто і з ким змагатиметься у наступному раунді);

2. дабл-ілімінейшн (включає у себе дві спроби, під час яких пілот має пройти трек швидше за свого суперника, і якщо з якихось причин він не зміг здобути перемогу, він має шанс позмагатись і все одно  вийти у фінал);

3. фінальний матч (вирішальний поєдинок між двома найкращими пілотами, котрих визначають за результатами попередніх турів).

За результатами повітряних поєдинків звання найкращого пілота здобув Владислав Бабушкін із Дніпра. Друге та третє місце посіли львів’яни – Модест Ач та Олександр Васильєв.

                                                                               Катерина Бігун

фото та відео Петра Ткачишина

А поділитися?Вам має сподобатись...