Кір у Львові: що треба знати про хворобу і як захистити себе

logo


Пік спалаху захворювання на кір у Львові минув.

Вчора, 12-го березня, у двох класах СЗШ № 100 у Львові, де кір виявили у 17 учнів, тимчасово зупинили навчання з метою запобігання росту захворюваності. Загалом в області станом на 5 березня на кір захворіло 658 осіб, з них 489 дітей. За інформацією прес-служби ЛОДА, з початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 391 особа, з яких майже 270 — діти. 032.ua публікує роз’яснення МОЗ України про причини спалаху кору та способи, як мінімізувати ризик захворювання.

Читайте також: Куди піти у Львові цього тижня: огляд найцікавіших подій

Головними симптомами хвороби є висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Вакцинація проти кору формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.